Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Soud schválil plán na odškodnění zákazníků Genesis Global za 3 miliardy dolarů! Mateřská DCG byla proti

Americký konkurzní soud právě schválil plán likvidace kryptoměnové půjčovací platformy Genesis Global. Společnost vrátí asi 3 miliardy dolarů svým věřitelům.

Soudce Sean Lane uvedl, že plán likvidace Genesis podle kapitoly 11 je rozumný a byl navržen v dobré víře. V memorandovém rozhodnutí dále stojí:

Soud shledal, že plán by měl být potvrzen, protože splňuje všechny požadavky platného práva. Obecně řečeno, plán stanoví, že všechna omezená aktiva dlužníků budou vyplacena jejich nezajištěným věřitelům.

Proti plánu se však stavěla mateřská společnost Genesis – Digital Currency Group (DCG). Ta v návrhu podaném v únoru argumentovala tím, že plán bankrotu odškodní některé věřitele a vlastníkům akcií nezbude nic.

Ve svém rozhodnutí Lane říká:

Při zamítnutí námitky DCG Soud nakonec dospěl k závěru, že její námitka je orientovaná na výsledek a vychází z nedostatečného vymáhání DCG jako vlastníka vlastního kapitálu podle plánu. Ale jak je diskutováno níže, nikde není dostatek aktiv, aby v těchto případech poskytl DCG jakékoli zotavení.

Ze záznamů jasně vyplývá, že majetek dlužníka nemá dostatečnou hodnotu k tomu, aby se společnosti DCG jako držiteli vlastního kapitálu po vyplacení nezajištěných věřitelů dostalo uspokojení. Dlužník je zkrátka v platební neschopnosti. Vzhledem k výši pohledávek věřitelů je společnost DCG jako držitel vlastního kapitálu ztrátová v řádu miliard dolarů, i kdyby soud ocenil pohledávky věřitelů metodou, kterou navrhuje společnost DCG.

Zkrachovalá společnost Genesis zastavila výběry v listopadu 2022 kvůli problémům s likviditou. Ty měly být zapřičiněny kolapsem krypto hedgeového fondu Three Arrows Capital.

Další.

Bitcoin se stává „děsivě býčím,“ říká makro investor Dan Tapiero a zveřejňuje svoji predikci růstu hlavní kryptoměny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *