Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Ticker fondu bude: HODL! Správce aktiv VanEck podal pátou upravenou žádost o spotový bitcoinový ETF

Správce aktiv VanEck podal další úpravy pro svou žádost o spotový burzovně obchodovaný fond podložený Bitcoinem (BTC).

Podle databáze regulátora pozměněné podání formuláře S-1 u Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) z 8. prosince zdůrazňuje aktualizace produktu VanEck Bitcoin Trust.

Očekává se, že tento fond bude v případě schválení uveden na burze s tickerem „HODL.” Ze strany společnosti jde o chytře zvoletý tah, jak se odlišit od konkurence a potenciálně zaujmout i ty, kteří zatím bitcoiny kupují jen fyzicky.

Spotový bitcoinový ETF je investiční nástroj, který umožňuje nakupovat akcie fondu, který je podložen Bitcoinem. HODL je v kryptosvětě rozšířený pojem označující držení Bitcoinu bez ohledu na aktuální propady s důvěrou v návrat ceny a budoucí růst – stratgie, která se v minulosti opakovaně osvědčila.

Komise SEC dosud odmítala veškeré žádosti o ETF. To se týkalo také společnosti VanEck, pro kterou je současná úpravená žádost již 5. úpravou v pořadí. Nyní mnozí očekávají, že již dojde ke schválení.

Někteří komentátoři vyzvedli ticker HODL s tím, že boomeři nebudou vědět, co to je, ale všichni, kdo znají kryptosvět, to budou milovat. Nate Geraci, prezident poradenské firmy The ETF Store, uvedl:

Boomers nebudou mít ponětí, co to znamená, takže to nebude přitahovat negativní pozornost na straně poradců (a mnoho poradců stejně káže „HODL“ v jiných třídách aktiv).

VanEck očekává schválení ze strany SEC pro svůj spotový bitcoinový ETF v lednu a odhaduje příliv 2,4 miliardy dolarů v prvním čtvrtletí, pokud bude schválen.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *