Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká národní databáze zranitelností (NVD) označila za riziko Bitcoin inscriptions, jako jsou Ordinals NFT

Bitcoinové NFT, Ordinals.., tyto teprve nedávno vzniklé “tokeny” na Bicoinu se objevily v Americké národní databáze zranitelností (NVD) jako riziko kybernetické bezpečnosti.

The United States National Vulnerability Database (NVD) označila 9. prosince Bitcoin inscriptions za kybernetickou bezpečnostní hrozbu a poukázala na „bezpečnostní chybu,” která umožnila v roce 2022 vyvinout protokol Ordinals.

“Exploit” probíhající podle dokumentu v letech 2022 a 2023 umožnil podle záznamů databáze obejít limit datového nosiče maskováním dat jako kódu v některých verzích bitcoinových jader a bitcoinových uzlů.

Databázi spravuje Národní institut pro standardy a technologie (NIST), agentura amerického ministerstva obchodu. Přidání bitcoinových NFT proběhlo s citací tweetu bitcoinového vývojáře Luke Dashjra.

Dashjr tvrdí, že inskripce využívají zranitelnost bitcoinového jádra ke spamování sítě. Fungují tak, že přidávají určitá data do nejmenší jednotky BTC (1 satoshi). Mohou být cokoliv digitálního, jako je obrázek, text nebo jiné formy médií.

Popularita těchto dat stoupla až s příchodem protokolu Ordinals na konci roku 2022, což přineslo vkládání obrázků včetně uměleckých děl do bitcoinových transakcí. Jde o podobný model, jako jsou nezaměnitelné tokeny (NFT) na blockchainu Ethereum a dalších.

Příliv nových uživatelů a transakcí vedl k nárůstu vytíženosti a tím i k růstu transakčních poplatků.

Jak uvedl Dashj, jde o chybu, která může být odstraněna. V takovém případě by se tokeny Ordinals a BRC-20 staly minulostí a nebylo by možné je dále na bitcoinu vydávat. Ty stávající by však zůstaly nedotčeny jako trvalá součást bitcoinového blockchainu, a to díky neměnnosti sítě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *