Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojáři bitcoinového sidechainu MVC připravují decentralizovanou burzu pro tokeny BRC-20 na začátek 2024

Bitcoinový sidechain MicroVisionChain (MVC) odhalil plán na spuštění decentralizované burzy (DEX) pro bitcinové tokeny, jako jsou BRC-20, jako součást své roadmapy pro 1. čtvrtletí 2024.

Uživatelé MVC mouhou prostřednictvím mostu vytvořit „paralelní” verzi svých aktiv na bitcoinovém blockchainu. Provozní ředitel MVC Jason Kwok vysvětlil, že most umožňuje uživatelům swapovat tokenová aktiva, jako jsou BRC-20, na postranním řetězci MVC.

Podle Kwoka se tak vyhnou vysokým transakčním poplatkům, jaké by s sebou přineslo nasazení decentralizovaných aplikací (DApps) na hlavním bitcoinovém blockchainu (mainnetu).

MVC sdílí stejnou základní architekturu jako Bitcoin, což znamená, že v obou mohou být použity stejné mnemotechnické fráze a přijímací adresy. To výrazně snižuje křivku učení a zvyšuje uživatelskou přívětivost, uvedl Kwok.

Na projektu sidechainu spolupracovalo vícero vývojářských týmů a má být v souladu s duchem tvůrce Bitcoinu, Satoshi Nakamota. MVC nemá žádné konkrétní zakladatele ani sídlo společnosti.

Meta-smluvní integrované vývojové prostředí (IDE) projektu má podle vývojářů v roce 2024 umožnit migraci DApps z virtuálního stroje Ethereum (EVM) na bitcoinový sidechain MVC.

IDE pro meta-kontrakt je schopno zkompilovat vysokoúrovňový jazyk TypeScript do nízkoúrovňového jazyka op_code na MVC. Tento proces je kritickou součástí při vývoji chytrých kontraktů MVC a rozšíření BVM [Bitcoin Virtual Machine] DApps,

Sidechain MVC má na rozdíl od Lightning Networku, který má za úkol řešit škálovatelnost a snížit poplatky, začlenit bitcoiny do širšího ekosystému decentralizovaných financí (DeFi).

Co jsou tokeny BRC-20? Jak to souvisí s nezaměnitelnými tokeny (NFT) na Bitcoinu (BTC) známými jako Ordinals

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *