Ve Spojených státech bude stát bitcoinová ambasáda! Postará se o to Texas

Náměstek ministra zahraničí Texasu Joe Esparza a americká velvyslankyně Salvadoru Milena Mayorgaová. Zdroj: Twitter

Salvador pokračuje v šíření Bitcoinu do světa. V americkém Texasu otevře již druhou bitcoinovou ambasádu na světě.

 

Bitcoineři si užili největší jednodenní růst BTC od září 2022

 

Bitcoinová ambasáda v Texasu

Po uvedení bitcoinového velvyslanectví ve Švýcarsku Salvador pokračuje partnerstvím s Texasem. Díky tomu má podle oznámení salvadorské velvyslankyně ve Spojených státech vyrůst “bitcoinová ambasáda” v USA.

Účelem má být mimo jiné podpora adopce Bitcoinu prostřednictvím společných projektů. Salvadorská velvyslankyně se setkala s ministrem zahraničí státu Texas, Joem Esarzou.

Na mé schůzce s náměstkem ministra texaské vlády Joem Esparzou jsme diskutovali o otevření druhé bitcoinové ambasády a rozšíření obchodních a ekonomických výměnných projektů, uvedla Mayorgaová.

Pokud jde o první “bitcoinovou ambasádu,” ta se nachází ve švýcarském městě Lugano. Salvador ji zde otevřel již v říjnu 2022.

Podle bývalého šéfa strategie Blockstream Samsona Mowa je fenomén bitcoinového velvyslanectví dalším krokem k tomu, aby národní státy a města přijaly Bitcoin. Tyto iniciativy zahrnují spolupráci, takže podle něj napomáhají vytváření aliancí mezi místy, která již přijala bitcoiny.

Salvador se v roce 2021 stal první zemí na světě, která uzákonnila Bitcoin jako zákonné platidlo. Necelé dva roky poté se stále nepřidala žádná další latinskoamerická země, jak se tehdy předpokládalo.

Advertisement

Společně se Středoafrickou republikou tak Salvador zatím zůstává osamělým “útočištěm bitcoinerů”. Nicméně čas od času přispěchá s projektem či spoluprací, která to do jisté míry popíra.

Texas patří k nejotevřenějším státům USA vůči kryptoměnám. Tamní zákony jsou ke kryptoprůmyslu benevolentní. Navíc údajně v současnosti zvažují nový zákon představující „hlavní plán pro expanzi blockchainového průmyslu.“

 

Miliardář George Soros investuje do bitcoinových byznysů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.