Čtvrtek, 18 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

SEC žaluje Do Kwona a Terraform Labs za podvod: Investorům způsobili zničující ztráty

Předseda SEC Gary Gensler ve svém prohlášení uvedl, že Kwon a Terraform „neposkytly veřejnosti úplné, spravedlivé a pravdivé informace.“ Žaloba přichází dlouho po pádu USTC a LUNC – dříve nazývaných TerraUSD (UST) a Terra (LUNA).

 

Bitcoineři si užili největší jednodenní růst BTC od září 2022

 

Do Kwon a Terraform Labs obviněni

Ve svém prohlášení z 16. února SEC uvedla, že Kwon a Terraform nabízeli a prodávali „vzájemně propojený soubor cenných papírů kryptoaktiv, z nichž mnohé byly neregistrované.” Poukázala na nyní zkrachovalý algoritmický stablecoin TerraClassicUSD (USTC) a s ním spojenou kryptoměnu Terra Luna Classic (LUNC).

SEC také řešila vydání tokenů řízení Mirror (MIR) a tzv. mAssets. Jedná se o méně známé krypto deriváty společnosti Terraform, vydávané protokolem Mirror, které odrážejí cenu akcií veřejně kótovaných společností.

Obvinění se podle SEC dopustili „organizování podvodu s cennými papíry v krypto aktivech v hodnotě mnoha mili ard dolarů.“

Také tvrdíme, že se dopustili podvodu tím, že opakovali nepravdivá a zavádějící prohlášení, aby si vybudovali důvěru předtím, než způsobili investorům zničující ztráty, dodal Gensler.

SEC podala svou žalobu k americkému okresnímu soudu pro jižní obvod New Yorku s obviněním z porušení ustanovení o registraci a boji proti podvodům v zákoně o cenných papírech a zákonu o burze.

Gensler pochválil zaměstnance SEC za jejich vyšetřování a uvedl:

Obžalovaní se nám pokusili zabránit v získávání důležitých informací o jejich podnikání. Tento případ ukazuje, jak daleko některé kryptofirmy zajdou, aby se vyhnuly dodržování zákonů o cenných papírech.

 

Co je krypto custody a má tato služba vůbec nějaké výhody?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *