Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

61 % Američanů žije od výplaty k výplatě! Po výpadku plateb Fedu se množí dotazy, zda banka pokryje penále

Více než polovinu lidí v USA dělí jen jedna výplata od platební neschopnosti. Na problém upozornil výpadek v platebním systému Fedu, který způsobil, že zaměstnanci nedostali včas zaplaceno.

Některé z největších amerických bank nezpracovaly vklady poté, co jeden z platebních systémů Federálního rezervního systému utrpěl 3. listopadu výpadek. Banky zdůraznily, že zákaznické účty „zůstanou v bezpečí“ a zůstatky budou aktualizovány, jakmile bude problém vyřešen.

Chyba byla způsobena problémem se zpracováním v Automated Clearing House (ACH). Jedná se o síť pro zpracování plateb široce využívanou bankami a zaměstnavateli k ukládání mezd na bankovní účty zaměstnanců.

Problém způsobil, že část Američanů nedostala výplatu v očekávaném termínu. Řada z nich si poté na sociálních sítích stěžovala, že nemohli včas zaplatit nájem a ptali se, zda jim FED či jiná banka pokryje penále či úroky z prodlení způsobené výpadkem.

Podle průzkumu CNBC ze září tohoto roku 61 % Američanů žije od výplaty k výplatě. Počet lidí bez úspor vzrostl z už tak vysokých 58 % v březnu 2023.

Někteří bitcoineři navrhli, že problémy dolarových plateb poukazují na celkově špatný systém fiat peněz a navrhují Bitcoin jako náhradu. Takové srovnání BTC a USD však pokulhává vzhledek k tomu, že Bitcoin při současné škálovatelnosti zatím není zdaleka schopný vypořádat stejné množství plateb, jako centralizované dolarové sítě.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *