Neděle, 25 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Téměř 600 tisíc dolarů v bitcoinech ukradeno pomocí falešné aplikace Ledger Live v Microsoft app store

Nejméně 588 000 USD v Bitcoinu bylo ukradeno – během 38 transakcí po nasazení falešné aplikace Ledger Live pro hardwarovou peněženku Ledger v oficiální databázi aplikací společnosti Microsoft.

Uživatelé ztratili významné množství bitcoinů po stažení falešné aplikace Ledger Live v obchodě s aplikacemi společnosti Microsoft. Upozornil na to on-chain detektiv ZachXBT s tím, že podvod zasáhl desítky uživatelů a největší převod činil 81 200 USD.

On-chain analytik si všiml podvodu „Ledger Live Web3“ 5. listopadu, resp. ho na něj upozornili někteří poškození. Falešný program přiměl uživatele, aby si mysleli, že si stahují „Ledger Live“ – uživatelské rozhraní pro hardwarové peněženky Ledger k ukládání kryptoměn offline. Místo bezpečného přístavu pro BTC přišli o své prostředky.

Podvodník si přivydělal 16,8 BTC v hodnotě 588 000 USD v rámci 38 transakcí pomocí adresy peněženky „bc1q….y64q.” Krátce po akci přibližně 115 200 USD v BTC opustilo peněženku podvodníka během dvou transakcí a zůstalo zde dalších 473 800 USD, tedy 13,5 BTC.

ZachXBT uvedl:

Upozornění pro komunitu: V oficiálním obchodě @Microsoft App Store je v současné době k dispozici falešná aplikace @Ledger Live, která vedla k odcizení více než 16,8 BTC (588 tisíc dolarů).

Adresa podvodníka: bc1qg05gw43elzqxqnll8vs8x47ukkhudwyncxy64q.

Později vyšetřovatel uvedl, že společnost  Microsoft již podvod odstranila ze svého oficiálního app storu. Dříve uvedl, že Microsoft „by měl nést odpovědnost“ za to, že dovolil, aby se falešná aplikace Ledger Live objevila v jeho obchodě s aplikacemi.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *