Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Elon Musk spouští AI chatbota Grok trénovaného na platformě X! Miliardář říká, že dokáže překonat ChatGPT

Elon Musk vydává vlastní jazykový model umělé inteligence. Grok podle miliardáře využívá data ze sociální sítě X a odpoví i na otázky, na které ChatGPT a další konkurenční chatboty mlčí.

Jazykový model AI Grok stojí 16 dolarů měsíčně na X Premium Plus. Zatím je ale nabízen pouze omezenému počtu uživatelů ve Spojených státech.

Nového chatbota vydal Elon Musk a jeho startup pro umělou inteligenci xAI. Podle miliardáře Grok dokáže překonat první iteraci ChatGPT od společnosti OpenAI v několika akademických testech.

Motivací za budováním Groku je vytvoření nástroje AI vybaveného tak, aby pomáhal lidstvu posílením výzkumu a inovací, uvedla společnost xAI. Ta na svém webu uvádí:

Grok je umělá inteligence po vzoru Stopařova průvodce po Galaxii, takže je určena k tomu, aby odpovídala téměř na cokoli, a co je mnohem těžší, dokonce i navrhovala, jaké otázky pokládat!

Grok je navržen tak, aby odpovídal na otázky s trochou vtipu a má rebelský nádech, takže jej prosím nepoužívejte, pokud nesnášíte humor!

Jedinečnou a zásadní výhodou Groku je, že má znalosti o světě v reálném čase prostřednictvím platformy 𝕏. Odpoví i na pikantní otázky, které většina ostatních systémů umělé inteligence odmítá.

Grok je stále velmi raný beta produkt – to nejlepší, co jsme mohli udělat s 2měsíčním školením – takže očekávejte, že se s vaší pomocí bude každým dalším týdnem rychle zlepšovat.

Motor pohánějící Grok-1 byl hodnocen v několika akademických testech v matematice a kódování a ve všech testech si údajně vedl lépe než ChatGPT-3.5. Podle Muska ho překonají „pouze modely, které byly trénovány s výrazně větším množstvím trénovacích dat a výpočetních zdrojů, jako jsou GPT-4.” Nicméně podle miliardáře vyniká v tom, že má aktuální informace.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *