Úterý, 18 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Týdenní růst Cardana (ADA) o cca 17 % vyhnal cenu altcoinu na 4měsíční maxima. Pomohl summit i velryby

Cena Cardana začátkem listopadu pokračovala ve svém odrazu. Růst ADA podpořila komunita i velryby, naznačují on-chain data.

Týdenní výkon ceny altcoinu ADA dosahuje téměř 17 %. Cardano překonalo ostatní kryptoměny v top20, kromě XRP, který těžil z výhry Ripple u soudu proti SEC.

Růst ceny aktuálně 8. největší kryptoměny pak byl pravděpodobně posílený dvoudenním summitem Cardano 2023 , který se konal mezi 2. a 4. listopadem.

Přestože ADA překonává většinu altcoinů, i její růst lze chápat jako součást celkového oživení trhu, které začalo 19. října, kdy společnost Grayscale Investments znovu podala žádost o bitcoinový ETF u americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC). Od té doby ADA vzrostla o více než 40 %.

Růst Cardana za posledních 7 dní pak ukazuje graf níže.

Jako hodlerský web se však s tímto nespokojíme a musíme si také připomenout, jak se na ceně této kryptoměny podepsal bear market. Altcoiny jsou obecně vůči cenovým výkyvům náchylnější a ADA je toho jasným důkazem.

Od svých cenových historických maxim je cena altcoinu stále brutálně vzdálená. I po nedávném růstu dosahuje propad z ATH téměř 90 %. To by mohlo některé investory přimět zvážit určitou sázku na budoucí růst.

Nedávné oživení ceny Cardana ovlivnily velryby, které do něj začaly naskakovat. Počet transakcí v hodnotě přesahujících 1 milion USD vzrostl 4. listopadu na 1742, což je nejvíce od ledna 2022, podle on-chain datového zdroje Santiment.

K nárůstu velrybí aktivity, kterou zobrazuje graf níže, došlo spolu s poklesem denních aktivních adres ADA.

U Cardana pak také došlo k nárůstu total-value-locked (TVL). Metrika ukazující on-chain pozice v DeFi na platformě ADA dosáhla k 31. říjnu rekordního maxima 680,76 milionů ADA. Zdá se tak, že hlasy některých bitcoinerů o tom, že na Cardanu nikdy nic nepoběží, nenašly oporu v realitě.

Aktivita uživatelů včetně velryb, stoupající tendence DeFi aktivity či aktivní komunita a vývojáři. – Všechny faktory, které začaly být lehce pozitivní, bude ADA potřebovat pro svůj případný růst zpět na svá někdejší cenová maxima.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *