Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

90 % dosavadního přílivu kapitálu do bitcoinových ETF je stále od maloobchodních hráčů, říká Jan van Eck

Podle generálního ředitele společnosti pro správu investic VanEck se instituce zatím do bitcoinových ETF fondů v USA nehrnou, navzdory miliardám nového kapitálu.

Spotové bitcoinové ETF přitahovaly hlavně příliv kapitálu od drobných investorů, zatímco instituce ani tři měsíce od spuštění ještě nic nepředvedly.

Do bitcoinových fondů obchodovaných na burzách v USA již přitelko značné množství kapitálu, ale tradiční banky a investice se do trhu teprve musí dostat. Naznačil to generální ředitel VanEck Jan van Eck.

Van Eck řekl, že počáteční úspěch ETF, které v některých dnech od svého spuštění zaznamenaly příliv miliard dolarů, předčil jeho očekávání. Domnívá se však, že tyto přílivy nebyly ovlivněny významnými investicemi od tradičních finančních (TradFi) hráčů.

Překvapilo mě to, ale myslím, že to ještě nejsou tradiční investoři. Stále si myslím, že 90 % toků tvoří retail. Došlo k tomu, že některé bitcoinové velryby a další instituce přesunuly nějaká aktiva, ale ty už byly vystaveny Bitcoinu, uvedl.

Generální ředitel společnosti pro správu investic dodal, že žádná americká banka dosud oficiálně neschválila ani nedovolila svým finančním poradcům doporučovat bitcoiny. Naznačil přitom, že to vše nás teprve čeká.

Na otázku, proč by lidé a instituce měli volit ETF namísto vlastní správy, odpověděl:

Pohodlí, bezpečnost a cenová dostupnost. Na mnoha centralizovaných burzách, jako je Coinbase, jste měli 2% spready. U ETF máme jednociferné spready a žádné nebo nízké poplatky. Realizovat nákupní příkaz je jednodušší než cokoli jiného.

Pokud jde o Bitcoin, Van Eck říká, že v roce 2017 usoudili, že kryptoměna nenahradí zlato, ale významně ho doplní v portfoliích lidí.

Začal jsem se dívat na bitcoiny. Nejsem do toho super zamilovaný nebo tak něco. Jen si myslím, že občas opravdu chcete mít ve svém portfoliu uchovatele hodnoty. A to je to, na čem mi záleží, na investičních úsporách lidí, dodal.

Další:

Cena Bitcoinu se musí po halvingu držet nad 80 000 USD, aby těžba zůstala zisková, říká CEO CryptoQuant

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *