Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoinový halving bude mít jen malý dopad na cenu hlavní kryptoměny, říká generální ředitel Marathon Digital

Zraky celého kryptosvěta se upírají ke dni 20 dubna, kdy má dojít k události známé jako bitcoinový halving. Názory na jeho vliv na cenu Bitcoinu se však různí…

Generální ředitel společnosti zabývající se těžbou kryptoměn Marathon Digital Holdings Fred Thiel nabízí své úvahy o tom, jak nadcházející půlení odměn za těžbu bitcoinů (BTC) ovlivní cenu vlajkové kryptoměny.

Thiel říká, že halving bude mít pravděpodobně pouze malý dopad na cenu Bitcoinu (BTC). Půlení podle odhadů nastane 20. dubna a odměna za vytěžený blok klesne z 6,25 na 3,125 BTC.

Podle Thiela mohly spotové burzovně obchodované fondy (ETF) na Bitcoin, které byly v USA schváleny v lednu, změnit načasování a průběh býčího trhu.

Myslím, že schválení ETF, které bylo obrovským úspěchem, přilákalo kapitál na trh a potenciálně přineslo zhodnocení ceny, kterého bychom se obvykle dočkali tři až šest měsíců po halvingu. Takže si myslím, že už to částečně vidíme.

Těchto ETF bylo schváleno 11. Čtyři z těchto 11 ETF jsou vůbec nejúspěšnějším spuštěním ETF v historii a celkový objem kapitálu v těchto ETF již překročil 50 % množství spravovaných aktiv v ETF zlata. Takže to, co se stalo za tři nebo čtyři měsíce ve srovnání s 20 lety se zlatem, je docela ohromující.

A tak si myslím, že to částečně urychlilo poptávku. Halving sníží nabídku bitcoinů zhruba o 450 nové emise bitcoinů denně, které budou mít pravděpodobně malý dopad na cenové pohyby.

Názor šéfa těžařské společnosti je do značné míry v rozporu s dalšími názory, které potenciální vliv halvingu a ETF sčítají. Halving se tradičně považuje za bullish událost, která cenu Bitcoinu neovlivní od prvního dne, ale historicky působí prorůstově v delším časovém měřítku a svým 4letým intervalem způsobuje 4leté cykly.

Halvingem se sníží bitcoinová inflace (% nárůst celkového množství jednotek ročně) ze současných 1,68 % na 0,84 procent.

Další:

Americká SEC podává tzv. Wells oznámení předcházející žalobě proti Uniswap (UNI) – protokolu decentralizované burzy

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *