Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Zakladatel FTX Sam Bankman-Fried podal odvolání necelé dva týdny po odsouzení ke 25 letům vězení

Bývalý generální ředitel zaniklé kryptoburzy FTX se odvolal proti rozsudku, podání učinil elektronicky 11. dubna, téměř dva týdny poté, co byl odsouzen k 25 letům vězení.

V oznámení z 11. dubna podaném u okresního soudu Spojených států pro jižní obvod New Yorku advokátka Alexandra Shapiro uvedla, že Bankman-Fried měl v úmyslu odvolat se proti odsouzení poroty v sedmi bodech obžaloby a odsouzení soudce Lewise Kaplana k 25 letům federálního vězení.

Právníci SBF uvedli, že se plánují odvolat na slyšení o odsouzení 28. března, takže se podání očekávalo. 8. dubna pak právníci bývalého generálního ředitele FTX požádali soudce, aby schválil příkaz umožňující SBF zůstat v Metropolitan Detention Center v Brooklynu kvůli odvolání, namísto věznice v oblasti San Francisco Bay Area, kde si měl původně odpykat celý trest.

Případ proti Bankman-Friedovi a jeho společníkům začal v listopadu 2022, kdy kryptoměnová burza FTX vyhlásila bankrot kvůli mnohamiliardové mezeře v rozvaze. SBF byl zatčen na Bahamách – kde v té době byly kanceláře firmy – následně byl vydán do USA, obviněn z podvodů a uznán vinným ze sedmi trestných činů v listopadu 2023.

Slyšení proti spolupracovníkům Bankman-Frieda ve společnostech FTX a Alameda Research – Ryana Salamea, Caroline Ellison, Garyho Wanga a Nishada Singha – pokračují, přičemž odsouzení Salamea je naplánováno na 28. května. Všichni čtyři se přiznali a přijali dohody před soudem SBF.

Další:

Analytik Bluntz předpovídá brzkou korekci na trhu s Bitcoinem (BTC) a hovoří o scénáři maximální bolesti

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *