Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Víkendový propad kryptoměnových trhů sestřelil altoiny! Bitcoinová dominance dosáhla 3letého maxima

Bitcoinová volatilita před halvingem poslala trh altcoinů prudce dolů. Po korekci BTC se altcoiny ocitly v prudkém výprodeji, zatímco bitcoinová dominance zaznamenala nejvyšší hodnotu za několik let.

Cena Bitcoinu se o víkendu zmítala během kaskádovitých likvidací, které dostaly BTC pod 65 300 USD. Pro altcoiny obecně platí, že když klesá Bitcoin, klesají ještě více, což se potvrdilo i tentokrát.

 

Korekce trvala pár hodin a poté se cena BTC začala stabilizovat a mírně růst. Po určitém zotavení se Bitcoin aktuálně obchoduje za 66 000 USD.

Během víkendové korekce celá řada top altcoinů klesla o více než 15 %. Došlo k propadu podílu altcoinů na celkové kapitalizaci kryptotrhu, což dokonce posunulo dominanci Bitcoinu na nejvyšší hodnotu od dubna 2021.

Obvykle se nedívám na dominanci Bitcoinu, ale graf je působivý vzhledem k množství nových altcoinů, které se každý den rodí na trhu, napsal populární obchodník a komentátor Bagsy.

Zkušenější investoři altcoinovým utrpením v rané fázi bull marketu nejsou překvapení. Obecně Bitcoinová dominance roste jak během bear marketu tak i na začátku bull marketů, což často vytváří utrpení v altcoinových portfoliích již tak zbědovaných medvědími trhy.

Altcoiny naopak historicky přebírají štafetu v pozdějších fázích býčích trhů, kdy zpravidla dochází k bouřlivým altcoinovým sezónám, které generují enormní růsty jednotlivých kryptoměn v relativně krátkém časovém období.

 

Tržní kapitalizace altcoinů dokonale navazuje na předchozí alt sezóny, napsal Mikybull Crypto a dodává: Toto je poslední otřes před tím, než se altcoinový trh explozivně roztrhne směrem nahoru v kombinaci s klesajícím trendem dominance Bitcoinu.

Další:

Hongkongský regulátor údajně zrychlil schválování prvních spotových bitcoinových ETF v asijské metropoli

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *