Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Jen od začátku roku 2024 již bylo spuštěno více než 540 000 nových kryptoměnových aktiv: CoinGecko

Agregátor kryptodat CoinGecko uvádí, že mezi lednem a začátkem dubna tohoto roku již bylo vytvořeno více než půl milionu nových altcoinů.

Vybírat kvalitní projekty s dlouhodobým potenciálem by teoreticky mohlo být obtížnější než kdy dřív. S rostoucím zájmem o krypto ze strany investorů a komunity se tempo tvorby nových altcoinů zvyšuje závratnou rychlostí.

CoinGecko použilo data ze svého trackeru decentralizvaných burz (DEX) GeckoTerminal aby vytvořilo průzkum počtu kryptoměn od 31. prosince 2021 do 11. dubna 2024.

Na základě vysledku průzkumu se ukázalo, že k dnešnímu dni bylo spuštěno 2,52 milionu kryptoměn, včetně dočasných memecoinů a mrtvých projektů.

Data poukazují na značnou rychlost, s jakou dlouhodobě vznikají nové kryptoměny. Na konci roku 2021 existovalo 440 000 altcoinů, dnes je toto číslo 5,7násobně vyšší.

V období mezi 1. lednem a 11. dubnem tohoto roku bylo spuštěno 540 000 nových coinů a tokenů, což odpovídá průměrně 5 300 nových kryptoměn uváděných na trh každý den v roce 2024. Za celý rok 2022 přitom vzniklo 720 000 altcoinů a rok 2023 jich přinesl 830 tisíc.

CoinGeckok tomu uvádí:

Vzhledem k tomu, že se jedná již o více než polovinu z 0,83 milionu nových tokenů uvedených na trh v loňském roce, rok 2024 je na dobré cestě překonat rok 2023 v počtu nových tokenů on-chain.

..To poukazuje na šílenou aktivitu memecoinů, kdy oportunističtí účastníci spouštějí deriváty memecoinů nebo témata, která jsou již populární.

Podle CoinGecka budoucí memecoinové sezóny mohou vygenerovat ještě větší nárůst nových kryptoaktiv kvůli novým nástrojům, které usnadňují vytváření tokenů. Vybrat budoucí Shibu nebo Pepe tak může být obtížnější, než hledat jehlu v kupce sena.

Další:

90 % dosavadního přílivu kapitálu do bitcoinových ETF je stále od maloobchodních hráčů, říká Jan van Eck

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *