Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Hongkongský regulátor údajně zrychlil schválování prvních spotových bitcoinových ETF v asijské metropoli

Schvalování spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) je podle místních médií již rozhodnuto. Hongkongská komise pro regulaci cenných papírů (SFC) údajně urychlila proces.

Podle místního zpravodajského serveru Tencent News má být první várka spotových bitcoinových ETF v regionu schválena do 15. dubna. Zpráva cituje několik zdrojů blízkých Hongkongské komisi pro cenné papíry a futures.

Poté, co hongkongská komise pro cenné papíry a futures schválí počáteční sadu spotových bitcoinových ETF, bude hongkongská burza potřebovat přibližně dva týdny na dokončení kotačních postupů a souvisejících ujednání.

Nový produkt nabídne investici do Bitcoinu bez nutnosti nakupovat přímo pro institucionální i individuální investory. Vzhledem k tomu, že drobným investorům je také umožněn nákup ETF, investiční prostředí stojí na pokraji významného posunu.

Očekávané schválení spotových bitcoinových ETF v Hongkongu by se mělo uskutečnit asi tři měsíce poté, co Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) schválila první várku ve Spojených státech. V současné době spravuje top10 spotových bitcoinových ETF zhruba 57 miliard dolarů, z toho více než 88 % připadá vedoucí trio.

Další:

Cena Bitcoinu se musí po halvingu držet nad 80 000 USD, aby těžba zůstala zisková, říká CEO CryptoQuant

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *