Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

ETF na Ethereum budou pravděpodobně zamítnuty americkými regulátory, říká generální ředitel VanEck

Generální ředitel finančního gigantu VanEck říká, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) pravděpodobně odmítne žádosti o spuštění burzovně obchodovaných fondů (ETF) podložených spotovým Ethereem (ETH).

Po přijetí prvních spotových bitcoinových ETF v USA se kryptosvět neubránil nadšení a všeobecně se věří, že tento posun kryptoměn směrem do tradičních finančních trhů podpořil letošní růst BTC na nová historická maxima.

Po Bitcoinu se jako další logický krok jeví také přijetí stejných fondů podložených druhou největší kryptoměnou. Generální ředitel VanEck Jan van Eck však v rozhovoru pro CNBC řekl, že si nemyslí, že regulační agentura dá ethereovým ETF zelenou.

Byli jsme první, kdo podal žádost i o Ethereum v USA, a my a [generální ředitelka Ark Invest] Cathy Wood jsme tak trochu první v řadě na květen. Myslím, že budeme pravděpodobně odmítnuti…

Právní proces probíhá tak, že vám regulační orgány poskytnou komentáře k vaší žádosti, a to se dělo týdny a týdny před bitcoinovými ETF – a právě teď, co se týče Etherea, by se ticho dalo krájet.

Roky zamítavého postoje k bitcoinovým ETF musel ukončit až soud, který donutil SEC své zamítnutí přehodnotit. Po jejich částečně vynuceném přijetí předseda SEC Gary Gensler uvedl, že respektuje soudy, ale současně vydal několik komentářů, kterými se snažil investory od nákupu nových bitcoinových fondů v USA odradit.

Další:

Velryba držící 1 701 bitcoinů (BTC) za 2,7 mld. korun se po deseti letech nečinnosti probouzí a začíná prodávat

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *