Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Velryba držící 1 701 bitcoinů (BTC) za 2,7 mld. korun se po deseti letech nečinnosti probouzí a začíná prodávat

Bitcoinová velryba, která poslední dekádu nečinně ležela, se náhle probudila a začala převádět BTC v hodnotě desítek milionů korun. Když byla naposledy aktivní, Bitcoin stál okolo 30 dolarů.

Adresa začínající na 1CLx, která byla poprvé spatřena společností Lookonchain pro sledování blockchainu, kupovala Bitcoin, když se obchodoval do 30 USD. Nyní po 10 letech hodlování začala prodávat.

Lookonchain uvádí:

Velryba s 1 701 BTC (115,42 milionu $) se probudila po 10 letech nečinnosti a převedla 246 BTC (16,73 milionu $) ven [z peněženky]. Velryba získala v roce 2013 4 272 BTC (v té době 125 541 USD) za průměrnou cenu pouhých 29,39 USD.

Zhodnocení bitcoinů na této na poměry kryptosvěta prahistorické bitcoinové adrese dosahuje ke dnešní ceně přibližně 240 tisíc procent. To odpovídá znásobení peněžní hodnoty vkladu 2,4tisíckrát.

Lookonchain nedávno oznámil, že další spící velryba náhle poslala přes 74,3 milionů dolarů v bitcoinech na Binance poté, co byla asi osm měsíců neaktivní. V době převodu velryba stále držela BTC v hodnotě 597,55 milionů dolarů.

Za velryby se považují jednotlivci nebo orgnizace držící významné množství bitcoinů. Běžně se za limitní hodnotu držených jednotek BTC pro zařazení bitcoinové adresy mezi velryby považuje vlastnictví alespoň 1000 BTC.

Další:

Většina altcoinů nedosáhne násobků svých historických maxim, ale 20 000 USD za Ethereum je možné (Komentář)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *