Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojáři připravují rychlou opravu poté, co množství neúspěšných transakcí na Solaně dosáhlo 75 procent

Podíl transakcí na Solaně, které selhaly, dosáhl minulý týden alarmující úrovně, což zburcovalo vývojový tým. Vývojáři se nyní zaměřují na opravu, která bude implementována již 15. dubna.

Vývojáři kryptoměny Solana (SOL) oznámili, že 15. dubna implementují opravu chyby implementace, která nedávno způsobila, že míra selhání transakcí na Solaně raketově vzrostla.

Mert Mumtaz, generální ředitel Helius Labs, firmy zabývající se blockchainovou infrastrukturou, která poskytuje back-endovou podporu výhradně síti Solana, zdůraznil:

Aktuální problém Solany není chyba v designu, je to chyba implementace. […] Je důležité toto rozlišovat, protože chyby implementace jsou obvykle triviální, zatímco chyby designu jsou obecně závažné a zásadnější,

K nárůstu počtu neúspěšných transakcí na Solaně došlo v návaznosti na vzestup popularity memecoinů. Podle dat se to týkalo 75 % nehlasovacích transakcí v síti SOL, později toto číslo asi o 10 % kleslo.

Mumtaz vysvětlil, že problém se týká způsobu, jakým vývojáři implementovali QUIC – protokol pro přenos dat vyvinutý společností Google, který zapojuje všechny uzly do aktuálního stavu sítě.

To však neznamená, že Solana má designovou chybu. Znamená to, že si pro tuto část svého návrhu vybrala chybnou implementaci, zdůraznil.

Oprava proběhne 15. dubna, pokud se během testování nevyskytnou žádné další problémy, poznamenal Mumtaz. Závadu přirovnal k vadnému autu s tím, že naznačil, že bychom Solanu neměli považovat za vadnou – stejně jako koncept automobilu kvůli jednomu špatnému modelu.

I přes své výpadky a další problémy se Solana těší značné oblibě komunity i vývojářů. Za posledí rok altcoin zaznamenal nárůst z cca 21 dolarů na aktuálních 177 USD a posunul se o několik příček v žebříčku podle tržní kapitalizace, kde aktuálně zaujímá 5. místo.

Další:

Americký soud shledal Terraform Labs a jejího zakladatele Do Kwona vinnými z podvodů za miliardy USD

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *