Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

První čtvrtletí 2024 patřilo jediné skupině kryptoměn. Memecoiny zdaleka nejziskovějším krypto příběhem: CoinGecko

Je ironií, že v kryptosvětě, tedy v prostoru tolik vyzdvihovaném za inovace, které nejen do oblasti financí přináší, v dosavadní části tohoto roku předvedly nejvíce hvězdný výkon projekty zaměřené na meme.

Podle nedávné zprávy společnosti CoinGecko se sektor memecoinů ukázal jako dosud nejziskovější narativ tohoto roku. Zpráva uvádí, že memecoiny zaznamenaly výnosy v průměru 1 313 %, což je staví na vítěznou příčku mezi největšími kryptoměnami podle tržní kapitalizace.

Některé memecoiny, které byly uvedeny na trh teprve v březnu tohoto roku, se ještě do konce čtvrtletí dostaly do top 10 největších memecoinů podle tržní kapitalizace. Hovoříme o projektech Book of Meme (BOME), Brett a Cat in a Dogs World (MEW).

V některých případech dosáhly memecoiny výnosů v řádu vyšších jednotek tisíc procent do konce 1. čtvrtletí 2024. BRETT, který zaznamenal nejvyšší výnosy, dosáhl 7 727 % a Dogwifhat (WIF) zaznamenal 2 721 %.

Rozsah absolutní nadvlády memecoinů na trhu pak dokumentuje následující graf.

Analytik CoinGecko Lim Yu Qian ohledně nejziskovějších oblastí na kryptomarketu v 1. čtvrtletí uvedl:

Především to byl příběh o memecoinech, které jsou 4,6krát ziskovější než druhý nejvýkonnější krypto příběh tokenizovaných aktiv v reálném světě (RWA) a 33,3krát ziskovější než narativy 2. vrstvy s nejnižšími výnosy v prvním čtvrtletí tohoto roku.

V této chvíli je celková tržní kapitalizace sektoru memecoinů přibližně 60 miliard dolarů, což představuje přibližně 2,32 % celkové tržní kapitalizace kryptoměn, podle údajů z CoinGecko. Ačkoli se to může jevit opticky málo, jde o mezičtvrtletní nárůst o 176,9 %.

Rostoucí zájem o sektor memecoinů se také odráží ve zvýšeném zájmu o vyhledávání memecoinů na Google, růstu objemu transakcí, rostoucí uživatelské základně a v robustních aktivních komunitách.

Myslím, že když si koupíte los, je to kurz 300 milionů ku jedné. Myslím, že právě teď jsou lidé, kteří říkají ‚Víš co? Memecoin má lepší šance než los,’ uzavírá příběh bitcoinový influencer a odborník Anthony Pompliano.

Další:

Craig Wright lhal, že je Satoshi Nakamoto! Nyní mu britský soud zmrazil majetek ve výši 198 milionů korun

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *