Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Craig Wright lhal, že je Satoshi Nakamoto! Nyní mu britský soud zmrazil majetek ve výši 198 milionů korun

Soudce schválil celosvětový příkaz k zmrazení majetku samozvaného “zakladatele” Bitcoinu (BTC). Craig Wright nyní musí uhradit pohledávku Crypto Open Patent Alliance za její celkové soudní výdaje ve výši 6,7 milionu britských liber (198,15 milionů Kč) a příznivci Bitcoinu si mohou oddechnout – autorská práva mu soud zamítl.

Soud Spojeného království schválil zmrazení majetku Craiga Wrighta ve výši 6,7 milionu britských liber, aby mu zabránil vyvléknout se z povinnosti úhrady soudních výdajů protistrany.

K preventivnímu opatření došlo v reakci na to, když Wright převedl část svých aktiv mimo Spojené království poté, co soudní verdikt vyvrátil jeho tvrzení, že je Satoshi Nakamoto – zakladatel Bitcoinu. Podle soudu o svém autorství hlavní kryptoměny nemluvil pravdu – skutečný autor zůstává nadále neznámý.

Podle soudních dokumentů skutečnost prohrané soudní bitvy přiměla Wrighta, aby 18. březn a přesunul akcie své londýnské firmy RCJBR Holding na singapurský subjekt. Soudce James Mellor k tomu dále uvedl:

Pochopitelně to vyvolalo vážné obavy ze strany COPA, že doktor Wright zavádí opatření, aby se vyhnul nákladům a následkům své prohry u soudu.

Crypto Open Patent Alliance (COPA) byla založena v roce 2020 za účelem podpořit přijetí a rozvoj technologií kryptoměn a odstranit patenty jako překážku růstu a inovací. Mezi 33 členů patří Coinbase, Block, Meta, MicroStrategy, Kraken, Paradigm, Uniswap či Worldcoin.

Australský počítačový vědec Craig Wright podle soudu lhal o tom, že je pseudonymním zakladatelem Bitcoinu Satoshi Nakamotem.

Wright svými výroky a činy opakovaně pobuřoval kryptokomunitu, například když v lednu 2021 požadoval, aby dvě webové stránky odstranily bitcoinový whitepaper, na který si činil autorské právo. Z podobného důvodu Wright v roce 2023 zažaloval 13 vývojářů Bitcoin Core a skupinu společností, včetně Blockstream, Coinbase a Block.

V dubnu 2021 COPA podala proti Wrightovi žalobu a zpochybnila jeho nároky na základní dokument o Bitcoinu a další související autorství. 14. března tohoto roku pak soud rozhodl, že Wright není Nakamoto.

Bitcoinový whitepaper tak nyní podléhá licenci MIT open-source, která umožňuje komukoli znovu použít a upravit kód pro jakýkoli účel.

Další:

Zakladatel zaniklé kryptoburzy FTX Sam Bankman-Fried odsouzen k 25 letům vězení! Došlo i na křivou přísahu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *