Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Sam Bankman-Fried po vynesení rozsudku promlouvá z vězení: Oběti FTX si zaslouží být plně odškodněny

Zpoza mříží promlouvá zakladatel a bývalý generální ředitel nyní zaniklé kryptoburzy FTX poté, co byl americkým soudem odsouzen na 25 let do federálního vězení.

Prohlášení pro média může být jedním z posledních, které bývalý generální ředitel FTX učiní před svým přesunem z vazby do federální věznice, která se má podle doporučení soudce nacházet blízko jeho domova v oblasti San Francisco Bay Area.

Podle zprávy ABC News z 1. dubna Bankman-Fried odpověděl na otázky novinářů e-mailem z Metropolitního detenčního centra v Brooklynu, kde je držen od srpna 2023.

Nyní, v prvním týdnu svého 25letého trestu, SBF údajně říká, že jeho oběti si zaslouží být plně odškodněny v současných cenách. Odkaz na současné ceny ztracených kryptoaktiv poukazuje na skutečnost, že příslib výplaty dolarové hodnoty kryptoměn v době kolapsu je pouhým zlomkem jejich současné tržní ceny.

Slyšel jsem a viděl zoufalství, frustraci a pocit zrady od tisíců zákazníků; zaslouží si, aby jim bylo zaplaceno v plné výši, za současnou cenu… To se mohlo a mělo stát v listopadu 2022 a mohlo a mělo by se to stát i dnes. Je nesnesitelné vidět je čekat, den za dnem, uvedl Bankman-Fried.

Minulý týden Financial Times s odkazem na zdroje informoval, že zaniklá kryptoburza FTX pravděpodobně zaplatí svým bývalým zákazníkům 120 – 140 % dolarové hodnoty jejich držeb ke dni, kdy FTX v listopadu 2022 vyhlásila bankrot. Cena Bitcoinu se v té době pohybovala okolo 16 tisíc dolarů.

SBF napsal reportérům, že cítí lítost nad svými činy a soucítí lidmi, kteří jimi byli zasaženi.

Je to většina toho, na co myslím každý den… Nikdy jsem si nemyslel, že to, co dělám, je nezákonné. Ale snažil jsem se držet si vysoký standard a ten jsem rozhodně nesplňoval.

…Každý den mě pronásleduje, co bylo ztraceno. Nikdy jsem neměl v úmyslu někomu ublížit nebo vzít někomu peníze. Ale byl jsem generálním ředitelem FTX, byl jsem zodpovědný za to, co se stalo se společností, a když jste odpovědný vy, nezáleží na tom, proč se to pokazí.

Dal bych cokoliv za to, abych mohl pomoci napravit byť jen část škod. Z vězení dělám, co můžu, ale je hluboce frustrující, že nemůžu dělat víc, dodal.

Další:

Osmosis, dYdX a Synthetix jsou nejaktivněji rozvíjené DeFi projekty za poslední měsíc podle platformy Santiment

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *