Ve spojených státech pokračují vážné tahanice regulačních agentur o dohled na kryptoměnami, ze kterých nemají prospěch byznysy ani spotřebitelé. Litecoin (LTC) a Ethereum (ETH) by podle CFTC měly být regulovány jako komodity, nikoli jako cenné papíry. Tahanice o dohled na kryptosektorem tak pokračují.
Zatímco v USA dosud neexistuje komplexní regulace kryptoměn, která by je definovala a stanovila pro ně jasná pravidla, dvě konkurenční regulační agentury by rády zaškatulkovaly co nejvíce kryptoaktiv tak, aby nad nimi získaly kontrolu.
Americká komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) i komise pro cenné papíry a burzy (SEC) se ve svých snahách vymoci si dohled na kryptosektorem často obracejí na soudy. Pro investory po celém světě to pak v lepším případě končí dočasným propadem ceny, ale jsou zmapovány i případy úplné devastace projektů.
Před týdnem americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a CFTC odhalily obvinění proti kryptoburze KuCoin a dvěma z jejích zakladatelů, Chun Ganovi a Ke Tangovi.
CFTC mimo jiné obvinila společnost KuCoin z nezákonného obchodování s mimoburzovními komoditními futures a současně označila několik kryptoměn za komodity.
KuCoin, který se označuje za “lidovou burzu,” je centralizovaná burza digitálních aktiv se sídlem v Seychelské republice, na Kajmanských ostrovech a v Singapuru s 27 miliony zákazníků ve 200 zemích včetně Spojených států a kumulativním objemem obchodů ve výši 3,6 bilionu dolarů v roce 2022.
V rozhodném období společnost KuCoin získávala a přijímala příkazy, přijímala majetek na marži a provozovala zařízení pro obchodování s futures, swapy a pákovými, maržovými nebo financovanými maloobchodními transakcemi s digitálními aktivy, která jsou komoditami, včetně Bitcoinu (BTC), Etherea (ETH) a Litecoinu (LTC).
Obvinění KuCoinu nicméně nesouvisí pouze s údajným porušením příslušných regulačních pravidel, která platí pro komodity, ale týkají se také oblastí, jako je nedodržení amerických regulací, které mají za cíl boj proti praní peněz a financováni terorismu.
Ministerstvo spravedlnosti tvrdí, že burza provozovala nelicencovaný obchod s penězi, nevedla odpovídající program proti praní špinavých peněz (AML) a obdržela podezřelé výnosy a výnosy z trestné činnosti v hodnotě více než 5 miliard USD.
Tvrzení CFTC, že Ethereum a Litecoin jsou komodity, přímo odporuje některým komentářům předsedy SEC Garryho Genslera. Ten v roce 2023 tvrdil, že každá kryptoměna kromě Bitcoinu (BTC) je cenný papír. SEC opakovaně ve vlastních žalobách označovala celou řadu kryptoměn za cenné papíry.
Donate
Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.
Disclaimer
Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!