Sobota, 13 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká vláda obvinila KuCoin a dva zakladatele z multimiliardového zločinného spiknutí a praní peněz

Americké ministerstvo spravedlnosti (DOJ) a Commodities Futures Trading Commission (CFTC) zažalovaly kryptoměnovou burzu KuCoin a její spoluzakladatele, kterými jsou Chun Gan a Ke Tang. Oba zatím zůstávají na svobodě.

Proti kryptoměnové burze KuCoin a jejím dvěma zakladatelům bylo v úterý vzneseno obvinění ze spiknutí za účelem provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz a porušení zákona o bankovním tajemství (BSA).

Americký prokurátor Damian Williams a Darren McCormack, úřadující zvláštní agent pověřený vyšetřováním vnitřní bezpečnosti v New Yorku (HSI), v prohlášení amerického prokurátora v jižním okrese New Yorku uvedli, že Kucoin, spolu se zakladatelem Chun Ganem a Ke Tangem se spikli, aby se dopustili několika porušení zákona o bankovním tajemství.

V oznámení z 26. března americké ministerstvo spravedlnosti uvedlo, že zakladatelé KuCoinu Chun Gan a Ke Tang úmyslně selhali v udržování programu proti praní špinavých peněz (AML) na burze, což vedlo k tomu, že platforma byla využívána k praní špinavých peněz a financování terorismu.

Americká vláda tvrdí, že dvojice vytvořila „nelicencovaný obchod s převodem peněz“ a nedokázala udržovat adekvátní AML program, což zahrnuje povinné ověření identity svých zákazníků (KYC) a podávání zpráv o podezřelé činnosti.

Burza a její zakladatelé se údajně záměrně snažili zakrýt skutečnost, že značný počet amerických uživatelů obchoduje na platformě KuCoin. Williams dále uvádí:

Vskutku, KuCoin údajně využil své značné zákaznické základny v USA, aby se stal jedním z největších světových  spotových a derivátových kryptoměnových burz s miliardami dolarů denních obchodů a biliony dolarů ročního objemu obchodů.

Ale finanční instituce jako KuCoin, které využívají jedinečné příležitosti dostupné ve Spojených státech, musí také dodržovat zákony USA, aby pomohly identifikovat a vytlačit zločiny a korupční finanční schémata. KuCoin se údajně záměrně rozhodl tak neučinit.

Obvinění ministerstva spravedlnosti byla oznámena souběžně s občanskoprávní žalobou od americké komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC). Ta 26. března obvinila KuCoin z vícenásobného porušení zákona o komoditní burze (CEA) a předpisů CFTC.

Darren McCormack pak dokonce popsal KuCoin jako multimiliardové zločinecké spiknutí. Podle žaloby KuCoin obdržel více než 5 miliard dolarů a poslal více než 4 miliardy dolarů na účet „podezřelých a kriminálních fondů.“

Za obvinění ze spiknutí za účelem porušení zákona o bankovním tajemství a spiknutí za účelem provozování nelicencovaného obchodu s převodem peněz hrozí oběma spoluzakladatelům až 5letý trest vězení.

Kryptoměna KuCoin token (KCS) po oznámení všech zmiňovaných obvinění zaznamenala prudký propad asi o 20 %.

Podobná žaloba směřovaná v USA proti kryptoburze Binance skončila multimilardovým vyrovnáním a odsouzením bývalého CEO Changpenga „CZ“ Zhaa, který nyní čeká na vynesení trestu a hrozí mu až 18 měsíců odnětí svobody.

Další:

Velryba rozdrtila býky! Obchodník na BitMEXu srazil cenu Bitcoinu na 8 900 dolarů náhlým prodejem 400 BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *