Pátek, 12 dubnaVítejte na českém hodlerském webu!

Raný investor podává žalobu ve snaze získat zpět peněženku obsahující 13 miliard korun v Bitcoinu ze skládky

James Howells před deseti lety omylem vyhodil 8 000 bitcoinů do koše, ale nyní doufá, že soudní spor by mu mohl pomoci s nalezením pevného disku s přístupovými klíči ze skládky. Bezpečnostní týmy a kamery nepřetržitě hlídají oblast kvůli obavám, že by se ji mohli pokusit vykopat hledači pokladů.

Hard disc obsahující privátní klíče k Bitcoinu (BTC) za více než 13 miliard korun pravděpodobně leží v černém pytli na odpadky uprostřed hory odpadků, která je nyní hlídaná jako bankovní trezor.

Po určitém výzkumu si Howells myslí, že pevný disk je v určité oblasti na skládce v Jižním Walesu ve Spojeném království, známé jako Newport Household Waste Recycling Centre. Prohledání oblasti by však vyžadovalo vykopání 100 000 tun odpadu pohřbeného pod dvěma malými kopci.

Newportská rada, která na skládku dohlíží, zamítla četné žádosti investora, který žádal, aby mu umožnila oblast vykopat. Podle zaměstnanců recyklačního centra se navíc část odpadu spaluje ve spalovnách a nikdo nemůže s jistotou vědět, že tam HDD skutečně stále je.

Zoufalý Howells se pokusl nabídnout část výtěžku z prodeje ztracených bitcoinů, ale skládku údajně podle rady nelze začít překopávat kvůli přísným ekologickým předpisům.

Od roku 2013 jsme byli několikrát kontaktováni ohledně možnosti získat kus IT hardwaru, o kterém se říká, že obsahuje bitcoiny, které mohou, ale nemusí být na naší skládce. Rada několikrát řekla panu Howellsovi, že těžba není možná na základě našeho ekologického povolení a práce tohoto druhu by měla obrovský negativní dopad na životní prostředí v okolí, uvedli radní.

Howells se rozhodl obrátit na soud v naději, že se mu podaří 8 tisíc BTC v hodnotě přesahující 560 milionů dolarů získat ze skládky zpět. Investor žádá Vrchní soud, aby ho nechal hledat.

Muž pro svůj záměr získal finanční podporu investorů z řad hedgeových fondů.  V případě nalezení disku obdrží podíl na jakémkoli získaném bitcoinu.

Rada to možná ráda nechá na skládce, ale já ne. Chtějí, abych odešel a zapomněl na to, ale jak by někdo mohl? Proč bych měl ustupovat? Jediné, co chci, je možnost získat zpět svůj majetek, dodává Howells.

Další:

Osmosis, dYdX a Synthetix jsou nejaktivněji rozvíjené DeFi projekty za poslední měsíc podle platformy Santiment

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *