Úterý, 28 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Současný tržní cyklus Bitcoinu (BTC) vyvrcholí v roce 2025 a 200 000 USD by bylo zklamáním, říká analytik PlanB

Půl milionu dolarů, neboli 11 680 000 korun – to je podle ostře sledovaného analytika cílová cena pro Bitcoin na konci tohoto cyklu. PlanB uvedl, že vrchol nastane příští rok.

Notoricky známý kryptoměnový analytik PlanB, který se těší přízni 140 000 odběratelů na YouTube, uvádí, že by bylo zklamáním, kdyby Bitcoin ukončil současný býčí trh s cenovým vrcholem “pouze” na úrovni 200 000 dolarů.

Analytik známý svým modelem stock-to-flow v zásadě vychází z principu skokového snižování tvorby nových jednotek na trhu s Bitcoinem v poměru k tržní zásobě. Tento atribut je výsledkem pravidelného půlení těžařských odměn, tedy tzv. halvingem. Ten příští přitom po čtyřech letech nastane již v dubnu.

Podle analytika BTC zaznamená více než 760% nárůst své ceny do konce aktuálně probíhajícího tržního cyklu oproti aktuální ceně, která 4. dubna činila 65,6 tisíc dolarů

…Další vrchol nebude letos, v roce 2024, ale v příštím roce 2025. Tento vrchol – někteří lidé hovoří o 200 000 dolarech jako o dalším vrcholu. Na tomto grafu [níže] můžete vidět, že by to bylo velmi podhodnocené.

Ve skutečnosti z pohledu stock-to-flow potřebujeme vrchol, který je mnohem vyšší než průměrných 500 000 USD. Řekněme tedy 600 000 $ nebo 700 000 $ nebo 1 000 000 $… Takže vrchol bude v roce 2025 vyšší než 500 000 dolarů.

Analytik současně varuje, že na cestě k novému cenovému peaku Bitcoin zaznamená také opakované korekce. Obchodníci podle něj mohou čekat velkou volatilitu a několik poklesů ceny kryptoměny v řádu 20 až 30 procent.

PlanB dodává, že příštích 12 měsíců pro něj bude doba, kdy nebude nic dělat ve smyslu hodlování a následně se bude snažit rozpoznat okamžik, kdy se dle jeho slov „tržní fáze přepne z býčího trhu na distribuci.“

Další:

Sam Bankman-Fried po vynesení rozsudku promlouvá z vězení: Oběti FTX si zaslouží být plně odškodněny

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *