Středa, 21 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Aktuální stav investice společnosti MicroStrategy? Zisk Saylorovy bitcoinové sázky převyšuje 2 miliardy dolarů

Díky růstu ceny hlavní kryptoměny se investorům otevírá možnost realizovat zisky. S aktuální cenou Bitcoinu ve výši téměř 42 tisíc dolarů je v brutálním plusu také bitcoinová investice společnosti Michaela Saylora.

MicroStrategy je největším korporátním investorem do bitcoinů. Business Intelligence společnost držela ke konci listopadu ve své úschově téměř 175 000 BTC.

Když se Bitcoin v pondělí krátce vyhoupl nad 42 tisíc dolarů, společnost seděla na zisku ve výši více než 2 miliard dolarů ze svých masivních držeb bitcoinu (BTC) v celkové hodnotě 7,3 miliardy USD.

Počátky investování MicroStrategy do digitálního zlat a sahají do roku 2020. V srpnu pod vedením tehdejšího generálního ředitele a současného výkonného předsedy Michaela Saylora koupila své první BTC.

Ke konci listopadu MicroStrategy držela 174 530 bitcoinů získaných za 5,28 miliardy dolarů. Průměrná nákupní cena společnosti za jeden bitcoin tak činí 30 252 dolarů.

Společnost si prošla zkouškou odvahy během vrcholu bear maretu. Na své nejnižší úrovni během medvědího trhu v roce 2022 se Bitcoin propadl pod 16 000 $, čímž se sázka MicroStrategy dostala hluboko do červených čísel. Saylor však nadále přidával BTC do aktiv společnosti a financoval nákupy kombinací dluhových a kapitálových emisí.

Za poslední měsíc akcie MSTR rostly o cca 22,5 procent, od začátku roku jde o 288% zhodnocení.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *