Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Násobky zhodnocení ceny Bitcoinu při každém vrcholu klesaly: Asi 300 % růst doprovodil BTC na poslední ATH

Každý dosavadní bitcoinový dlouhodobý bull market vedl ke stanovení nového cenového rekordu za jednotku BTC. Bitcoin pravidelně dosahoval nového cenového ATH (ALL TIME HIGH) v násobcích toho předešlého. Bude tomu tak i nyní?

Bitcoin je nejstarší fungující kryptoměna na trhu. Dlouhodobě si také udržuje pozici nejhodnotnější kryptoměny z hlediska tržní kapitalizace a vedoucího hráče kryptosvěta, jehož cenové výkyvy s sebou strhávají celý kryptomarket.

Díky své schopnosti generovat 4leté cykly s novými cenovými vrcholy je Bitcoin jako maják, který k sobě přitahuje pozornost investorů po celém světě. Tyto peaky vedly k ohromujícím procentuálním ziskům, ale jak reálné je, že má ještě dostatek síly ke zopakování tohoto zázraku?

Jak uvedl Philip Swift, tvůrce statistického zdroje Look Into Bitcoin, nové nejvyšší úrovně „úspěšně identifikovaly doposud každý bitcoinový cyklus..”

Swift v roce 2019 vytvořil velmi zajímavou metriku, kterou nazval Golden Multiplier Ratio. Výstupem jsou velmi jednoduchá jednoduchá data, která porovnávají jednotlivá maxima tržního cyklu a poukazují na jasný klesající trend.

Žádný růst není nekonečný a na grafu výše se potvrzuje jasný scénář. Jednotlivé cykly jsou stále mírnější a zhodnocení na cestě na nové vrcholy cyklu je tak pokaždé o něco menší.

Čistě na základě projekce těchto dat bychom mohli další ATH hledat někde na dvojnásobku či necelém dvojnásobku předešlého maxima, kdy Bitcoin dosáhl zhruba 69 tisíc dolarů. Skutečný vývoj ceny hlavní kryptoměny však bude samozřejmě záviset na bezpočtu různých vlivů.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *