Pondělí, 24 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Bitcoin se zhodnotil o 170 % od momentu, kdy Evropská centrální banka varovala před jeho blížící se irelevantností

Kde udělali soudruzi z ECB chybu? Bitcoin odporuje tomu, před čím koncem roku 2022 varovala Evropská centrální banka (ECB).

Hlavní kryptoměna dlouho nebyla v lepší nákupní pozici, než ve chvíli, kdy ekonomové ECB vyzvali k jejímu opuštění a předpověděli jí brzký skon a zapomnění.

Na Bitcoinu je zajímavé to, že často velmi překvapí hodně lidí. Pokud jde o cenu, dokáže překvapit jak v pozitivním slova smyslu během bull marketů, tak i v tom negativním na jejich konci. Nezřídka se pak stává, že ve chvíli, kdy je netěžší mu věřit, je k tomu ten nejlepší důvod.

Takový čas utrefila Evropská centrální banka, která zveřejnila příspěvek věnovaný jeho “blízkému konci” v moment, kdy se Bitcoin obchodoval za pouhých 16 400 dolarů.

30. listopadu 2022 ECB zveřejnila příspěvek, což bylo krátce po kolapsu FTX, kde hovořila o blížící se bezvýznamnosti. ECB tehdy uvedla:

Hodnota bitcoinu vyvrcholila na 69 000 USD v listopadu 2021, než v polovině června 2022 klesla na 17 000 USD. Od té doby se hodnota pohybuje kolem 20 000 USD…

Pro zastánce Bitcoinu zdánlivá stabilizace signalizuje oddech na cestě k novým výšinám. Pravděpodobnější však je, že jde o uměle vyvolané poslední zalapání po dechu před cestou do bezvýznamnosti – a to se dalo předvídat již předtím, než FTX zkrachovala a poslala cenu Bitcoinu hluboko pod 16 000 USD.

Rok po předčasném nekrologu ECB je Bitcoin stále na své cestě k celosvětové významnosti. Nejde přitom jen o cenu, která vzrostla zhruba o 170 %. Bitcoin nadále funguje jak má, uchovává hodnotu, zprostředkovává směnu a nepotřebuje k tomu jedinou banku.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *