Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Hype vypumpoval cenu prvního eurového stablecoinu o 200 %! Binance odškodní uživatele, kteří AEUR kupovali

Kuriozní potíže provázely zalistování AEUR – stablecoinu podloženého eurem – na kryptoburze. Po více než 200% růstu jeho ceny musela kryptoburza Binance pozastavit obchodování.

Pomůžeme projektovému týmu AEUR poskytnout přiměřenou náhradu zasaženým uživatelům do 72 hodin, uvedla burza.

Obchodníci se ve středu dostali do ztráty, když nakoupili AEUR za přemrštěné ceny a nedokázali jej prodat poté, co bylo obchodování pozastaveno.

Binance uvádí:

Poté, co se AEUR objevilo online, přitáhlo pozornost uživatelů z komunity. Někteří uživatelé si však neuvědomili, že AEUR je stabilní měna, když si jej koupili. Poptávka krátkodobě prudce vzrostla, což vedlo k cenovým odchylkám.

..Aby se předešlo potenciálním ztrátám pro ostatní investory, bude doba obnovení výše uvedených spotových obchodních párů AEUR oznámena samostatně.

Odškodnění se pak má údajně týkat také těch, kteří doplatili na to, jak náhlá volatilita ovlivnila ceny různých obchodních párů AEUR, včetně Bitcoinu a Etherea.

AEUR vydává fintech firma Anchored Coins se sídlem v Zugu ve Švýcarsku. Je součástí tamní samoregulační organizace Qualitätssicherung von Finanzdienstleistungen (VQF), která je schválena švýcarským úřadem pro dohled nad finančním trhem (FINMA).

Eurový stablecoin byl přivítán s velkým hypem, ten byl do značné míry vyvolán spekulanty, kteří nakupují nově zalistované mince a tokeny na burze v den jejich uvedení s vidinou snadného zisku.

Společnost Anchored Coins tvrdí, že každý AEUR je podložen poměru 1:1 rezervami drženými výhradně u švýcarských bank s licencí FINMA. Tokeny tohoto stablecoinu jsou mintovány na blockchainech Ethereum a BNB Chain.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *