Pondělí, 22 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Americký sněmovní výbor jednomyslně schválil zákon o „zachování vedoucí pozice USA“ v blockchainu

Výbor Sněmovny reprezentantů Spojených států jako jeden muž schválil návrh zákona na podporu využití technologie blockchain v zemi.

5. prosince sněmovní výbor pro energetiku a obchod odhlasoval poměrem 46 pro a 0 proti schválení předpisu HR 6572. Otevřeli tím cestu pro možné přijetí amerického blockchainového zákona z roku 2023.

Cílem 13stránkové legislativy přijaté na zasedání bylo vyjasnit 44 právních předpisů a vytvořit agendu ministra obchodu USA na podporu zavádění blockchainu.

Pokud bude zákon schválen, americká ministryně obchodu Gina Raimondo by podle něj měla povinnost:

..Přijmout opatření nezbytná a vhodná k podpoře konkurenceschopnosti Spojených států související se zaváděním, používáním, aplikací a konkurenceschopností technologie blockchain nebo jiné technologie distribuované účetní knihy.

Cody Carbone, vedoucí politiky skupiny na podporu blockchainu Chamber of Digital Commerce, k legislativě uvádí:

Tento dvoustranný návrh zákona pomůže zachovat vedoucí postavení USA ve vývoji blockchainu, který je velmi potřebný. Pokud si myslíte, že ne, Čína v současnosti vlastní 84 % všech blockchainových patentů. Je čas, aby USA zbystřily.

Okolo zákona, který nyní poputuje k hlasování do Sněmovny USA, se točí celá řada obecných formulí o rozvoji blockchainu, ze kterých lze jen obtížně vyčíst, co to bude přesně znamenat v praxi. Rovněž se zde vždy hovoří jen o blockchainu, nikoli o jeho hlavnímu využití, což jsou stále navzdory všem patentům decentralizované kryptoměny fungující často na open source kódu.

Obecně pak tento návrh není považován za jeden z těch, které budou mít na kryptosektor potenciálně velký dopad, jako je zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století – který by vyřešil spornou otázku označování kryptoměn za komodity nebo cenné papíry a související regulační jurisdikce.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *