Sobota, 24 únoraVítejte na českém hodlerském webu!

Zapomeňte na kryptoburzu Gemini! Google představil stejnojmenný „Chat GPT-4 killer“ model umělé inteligence

Gemini od Googlu je venku. Technologický gigant oznámil nový model umělé inteligence, o kterém tvrdí, že je chytřejší a výkonnější než GPT-4 od OpenAI.

Generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai a generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Google DeepMind Demis Hassabis oznámili 6. prosince Gemini – nový model umělé inteligence od Googlu.

Umělá inteligence má být opět o něco chytřejší. Nový model Gemini, nesoucí stejné jméno jako kryptoburza dvojčat Winklevossů, bude fungovat jako multimodální AI. To znamená, že dokáže pracovat s textem, kódem, zvuky, obrázky i videem.

Na rozdíl od Chat GPT-4 je umělá inteligence od Googlu vytrénovaná v matematice a specializovaném kódování. Programovací dovednosti Gemini pak mají zahrnovat generování vysoce kvalitního kódu pomocí pokročilého systému AlphaCode 2 v nejpoužívanějších jazycích, jako je Python, Java, C++ a Go.

Google navíc tvrdí, že jeho verze Ultra dosahuje „nejmodernějšího výkonu“ ve 30 z 32 akademických benchmarků používaných při vývoji LLM (velký jazykový model).

Hlavní vědec společnosti Google Jeff Dean uvedl:

Náš nejschopnější model, Gemini Ultra, posouvá stav techniky kupředu ve 30 ze 32 srovnávacích testů, včetně 10 z 12 populárních testů textu a uvažování, 9 z 9 testů porozumění obrazu, 6 ze 6 testů porozumění videu a 5 z 5 testů řeči. benchmarky rozpoznávání a překladu řeči.

Gemini Ultra je prvním modelem, který dosáhl výkonu expertů na MMLU u 57 subjektů se skóre nad 90 %. Dosahuje také nového nejmodernějšího skóre 62,4 % v novém multimodálním uvažovacím benchmarku MMMU, čímž překonal předchozí nejlepší model o více než 5 procentních bodů.

Někdy začátkem příštího roku se očekává, že Google spustí aplikaci Bard Advanced, jejímž základem bude Gemini Ultra. Mezitím se stále čeká i na příchod Gemini Pro prostřednictvím Bard do České republiky, potažmo EU. Důvodem zpoždění jsou prý regulatorní otázky.

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *