Středa, 18 záříVítejte na českém hodlerském webu!

Alibaba v roce 2020 překonává IBM v pozici největšího držitele nových blockchainových patentových přihlášek

Gigant elektronických nákupů Alibaba postupně předběhl společnost IBM. Zatím je čínská společnost Jacka Ma největším držitelem patentových přihlášek na blockchain, které byly podány v roce 2020.

Alibaba letos dominuje “blockchainovým patentům”

Společnost konstatuje, že v prvních šesti měsících roku 2020 bylo vydáno více patentů souvisejících s blockchainem než v celém roce 2019. Uvedl to Akcelerátor patentových procesů KISSPatent. Ten dále uvádí, že v čele závodu blockchain patentových přihlášek jsou technologický gigant IBM a Alibaba. Čínský internetový obchod se však nyní dostává do vedení. KISSPatent uvádí:

„Existují dvě společnosti, které jasně zastiňují zbytek v blockchainovém patentovém prostoru, IBM a Alibaba. Alibaba však rozhodně pořádá show. […] Alibaba letos zveřejnila 8 – 10krát více blockchainových patentových přihlášek než IBM. Při tomto tempu bude mít Alibaba do konce tohoto roku více publikovaných blockchain patentových přihlášek než IBM.”

Zpráva dále dodává:

„Hned na začátku jsme se zmínili, že v současné době IBM vlastní nejvíce blockchainových patentových přihlášek – ale že Alibaba rychle doháněla ztrátu a měla by letos předjet IBM. Tato metrika je důležitá, protože společnost, která vlastní nejvíce blockchainových patentů, bude pravděpodobně mít největší zákonnou patentovou sílu – a společnosti musí vlastnit blockchainové patentové přihlášky, aby získaly blockchainové patenty.“

Největší vlastníci blockchain patentových přihlášek (zdroj: kisspatent)

Zájem o blockchainové patenty stále roste

Jak vyplývá ze zveřejněných dat, zájem o patenty související s blockchainem velmi rychle stoupá. Jen do začátku července bylo podáno asi tolik přihlášek, jako za celý rok 2019. Přitom v roce 2019 jich bylo téměř třikrát tolik, než v roce předchozím. KISSPatent

dále uvádí, že není snadné přesně určit ty přihlášky, které se skutečně týkají technologie blockchain a DLT. Ohledně svých metod říká, že generují méně falešných pozitiv,” než jiné metody. Také má možnost přihlášky třídit podle kategorií. Díky tomu například zjistili, že zdaleka nejpopulárnějšími jsou fintech aplikace, kterých je asi polovina ze všech blockchain patentových přihlášek. Druhou nejoblíbenější kategorii pak tvoří decentralizované obchodní platformy.

Závěr

Ukazuje se, že mnoho společností má zájem o patenty související s blockchainem. Na druhou stranu však největší kryptoměna na světě – Bitcoin – ke svému fungování nepotřebovala ani jediný patent a nestojí za ní žádná společnost. Smysl blockchainu je decentralizace, zatímco blockchainový patent je nástrojem relevantním pouze pro centralizované společnosti a další subjekty. Zakladatel druhé největší kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin na margo věci v dubnu poznamenal: „Pokud se chlubíte tím, kolik “blockchainových patentů“ má vaše země / společnost / organizace, tak blockchainu nerozumíte.”

Historicky červené září: Bitcoin neprorazil 11 tisíc dolarů a lehce klesl (-5,5 %)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *