Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) v květnu odepře trhu spotové ETF na Ethereum, říká Reuters

SEC pravděpodobně odloží nebo rovnou zamítne schválení spotových ethereových ETF, zatímco Hongkong začne s takovými produkty obchodovat již příští týden.

Agentura Reuters 24. dubna uvedla, že američtí emitenti a další firmy očekávají, že SEC odmítne žádosti o spotové Ether ETF příští měsíc po schůzkách s regulátorem v posledních týdnech, s odvoláním na čtyři osoby, které se schůzek účastnily.

Tito lidé, kteří požádali o anonymitu, podle agentury uvedly, že nedávné schůzky mezi emitenty a SEC byly jednostranné a zaměstnanci komise pro cenné papíry neprojednali podstatné podrobnosti o navrhovaných produktech, tedy něco, co by se v případě pánovaného přijetí odehrálo.

Před historickým schválením SEC odmítala spotové BTC ETF přihlášky více než deset let. Svůj postoj změnila až poté, co společnost Grayscale Investments zvítězila u soudu nad regulátorem cenných papírů v srpnu 2023.

„Zdá se pravděpodobnější, že schválení bude odloženo na později v roce 2024 nebo později,” uvedl analytik dat VettaFi ETF Todd Rosenbluth a dodal, že regulační prostředí Spojených států je stále příliš „zatažené.”

ETF analytik agentury Bloomberg Eric Balchunas zmínil, že postoj předsedy SEC Garyho Genslera k Etheru by také mohl ovlivnit rozhodovací proces, protože Gensler odmítl objasnit, zda je podle něj Ethereum cenným papírem.

Pokud by SEC přijala burzovně obchodovaný fond na jiné krypto aktvum, než je Bitcoin, lze očekávat smršť dalších žádostí na různé druhy altcoinů. Takový scénář by pro SEC mohl znamenat nutnost jasně stanovit, které projekty nepovažuje za neregistrované cenné papíry a které naopak ano.

To by potenciálně komisi donutilo opustit svůj postoj určitého “mlčícího šerifa” divokého západu, který ze zálohy a prakticky bez varování odstřelí každého, kdo podle něj porušil pravidla.

Zatímco USA jsou pravděpodobně připraveny na další zpoždění, některé globální jurisdikce mezitím zahajují obchodování s novými produkty ETF na kryptoměny. Očekává se, že hongkongské spotové Bitcoin a Ethereum ETF se začnou obchodovat 30. dubna.

Další:

Newyorská burza (NYSE) zvažuje 24hodinové obchodování, inspiraci našla na nonstop trhu s kryptoměnami

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *