Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ripple zamítá žádost SEC o pokuty ve výši 2 miliardy dolarů a tvrdí, že nezaplatí více než 10 000 000 USD

Společnost založená tvůrci kryptoměny XRP se ohradila proti požadavku Komise pro cenné papíry a burzy USA (SEC), aby zaplatila pokuty v celkové výši téměř 2 miliardy dolarů za prodeje neregistrovaných cenných papírů.

Pokuta navržená regulátorem u soudu se skládala z celkem tří částí ve výši 876 308 712 dolarů, 198 150 940 USD a 876 308 712 dolarů, tedy celkem 1,95 miliardy dolarů. Pokuta souvisí s přímým prodejem XRP institucionálním investorům, což soud na rozdíl od transakcí na kryptoburze uznal jako neregistrovanou nabídku cenných papírů.

Platební společnost Ripple se sídlem v San Franciscu tvrdí, že by soud měl zamítnout žádosti SEC o soudní příkaz, degorgement a úroky před vynesením rozsudku. Firma také navrhuje, aby občanskoprávní pokuta nepřesáhla 10 milionů dolarů.

Podle právníků společnosti by pokuta v této výši byla úměrná v procentuální i dolarové hodnotě vzhledem ke srovnatelným případům týkajícím se digitálních aktiv, kde nedošlo k žádné podstatné újmě.

SEC poprvé zažalovala platební společnost na konci roku 2020 za údajný prodej XRP jako neregistrovaného cenného papíru. Loni v létě americká okresní soudkyně Analisa Torresová rozhodla, že pravidelné prodeje kryptoměny na volném trhu neředstavovaly cenný papír, avšak prodej přímo velkým institucionálním kupujícím definici zákona podle sodkyně naplňuje.

Ačkoli tím Ripple vybojoval relativně důležité dílčí vítězství pro celý kryptosektor, případ stále pokračuje a konečný rozsudek dosud nebyl vynesen.

Dále:

Bug Bounty se kryptoměně Cosmos vyplácí, oprava kritické chyby IBC ušetřila ztráty za 3 miliardy korun

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *