Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americká sněmovna schválila zákon zakazující centrální bance (FED) zavádět svou digitální měnu (CBDC)

Další mimořádně významný zákon související s odvětvím digitálních ativ prošel Sněmovnou reprezentantů Spojených států. Legislativa může být po schválení Senátem a podpisu prezidentem pomyslným milníkem pro budoucnost fiat měn a finanční svobody.

Americká Sněmovna reprezentantů právě schválila návrh zákona, jehož cílem je zabránit Federálnímu rezervnímu systému spustit digitální měnu centrální banky (CBDC) bez povolení Kongresu.

Jak uvedl republikánský vůdce Tom Emmer, cílem legislativy HR 5403, známé jako CBDC Anti-Surveillance State Act, je chránit právo Američanů na soukromí.

Moje legislativa zajišťuje, že politika Spojených států v oblasti digitální měny zůstane v rukou amerického lidu, takže jakýkoli vývoj digitálních peněz odráží naše hodnoty soukromí, individuální suverenity a konkurenceschopnosti na volném trhu, uvedl Emmer a dodává:

To je to, co budoucí globální digitální ekonomika potřebuje. Jsme hrdí na to, že jsme toto úsilí vedli, a děkujeme svým kolegům za podporu.

Jako antiinovativní návrh ve Sněmovně označila demokratka Maxine Watersová, která uvedla, že by bránil výzkumu a autoritě Federálního rezervního systému.

Watersová naznačila, že zrušení plánů na vydání CBDC, centralizované digitální měny pod 100% kontrolou centrální banky, může znamenat ztrátu statusu statusu rezervní měny dolaru a občané příjdou o „rychlejší, levnější a jednodušší platby.“

HR 5403 nyní míří do Senátu kontrolovaného demokraty, kde se pravděpodobně setká s větším odporem. Ve sněmovně prošel 216 ku 192 a kromě 213 republikánů ho podpořili 3 demokraté.

FED patří k drtivé většině centrálních bank po celém světě, které aktivně plánují, připravují či programují CBDC, ačkoli na venek vždy uvádí, že „neučinil žádná rozhodnutí“ o tom, zda spustit centrální programovatelnou digitální hotovost potenciálně umožňující nebývalé zásahy do soukromí a vlastnických práv.

Ačkoli vše závisí od konkrétní implementace digitální měny, funkce, jaké může mít, jsou dnes téměř nepředstavitelné a jen namátkou můžeme zmínit negativní úrokové sazby z úspor, daň z bohatství a nebo čínský model sociálních kreditů, který vám za dobré chování povolí, koupit si co chcete. V budoucnosti s CBDC by systém mohl člověka či nějakou skupinu doslova odstřihnout od možnosti cokoli zaplatit.

Další:

Kryptoměnový sen! Drobný investor dosáhl 735 800% zisku z memecoinu, který z něj udělal dolarového milionáře

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *