Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Ve věku 18 let zemřela psí meme ikona: Shiba Inu Kabosu si jako tvář Dogecoinu získala srdce milionů lidí

Dogecoin přišel o svého maskota. Fenka Kabosu, která se stala internetovou senzací a tváří Dogecoinu (DOGE), dnes pokojně zemřela. Majitelka říká, že jí bylo kolem 18 let.

Příznivci memů a memecoinů po celém světě vyjadřují upřímnou soustrast a připomínají si odkaz psí tváře Dogecoinu, fenky plemena Shiba Inu jménem Kabosu.

Majitelka Kabosu, Atsuko Sato, oznámila novinku v příspěvku na svém blogu a vyjádřila hlubokou vděčnost za lásku a podporu, kterou jí Kabosu během let poskytovala.

Sato dále uvedla, že se 26. května bude konat rozlučkový večírek pro „Kabo-chan“ v Flower Kaori v Kotsu no Mori v japonském městě Narita.

Kabosu si poprvé získala pozornost v roce 2010, kdy Sato zveřejnila na svém blogu fotky svého adoptovaného psa. Jeden konkrétní obrázek Kabosu, vykazující skeptický a zvědavý výraz, se rychle stal virálním a dal vzniknout memu s „Doge“ doplněného frázemi v lámané angličtině.

Již tak populární meme se stal doslova světovým fenoménem poté, co byl vytvořen Dogecoin s použitím obrázku Kabosu jako svého oficiálního loga.

Přestože byl Dogecoin původně zamýšlen jako vtip, vyvinul se v mimořádně populární kryptoměnu odpovědnou za několik charitativních iniciativ, včetně projektů zaměřených na čistou vodu a financování jamajského bobového týmu.

Postupně vznikla celá řada dalších úspěšných memecoinů, některé z nich teprve nedávno, jako je PEPE, ale na začátku všeho byla jedna fenka s šibalským výrazem, která inspirovala budoucí generace meme kultury.

doge, dogecoin, skrblík, DOGECOINUzlato, meme, memecoin

Další:

Americkou sněmovnou prošel kryptoměnový Zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století (FIT21)

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *