Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Americkou sněmovnou prošel kryptoměnový Zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století (FIT21)

Zákon o regulaci kryptoměn známý jako FIT21 míří do Senátu poté, co byl schválen Sněmovnou reprezentantů Spojených států. Bílý dům již dal signál, že nebude vetovat schválení legislativy, která má zajistit regulační jasnost, navzdory odporu předsedy SEC Gary Genslera.

V poměru 279 hlasů pro ku 136 hlasům proti 22. května zákonodárci Sněmovny USA schválili HR4763 neboli Zákon o finančních inovacích a technologiích pro 21. století (FIT21). Pro návrh zákona hlasovalo 71 demokratů a 208 republikánů.

Pokud bude kryptolegislativa schválena Senátem a podepsána prezidentem USA, objasní role Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) a Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) v oblasti digitálních aktiv.

Bohužel náš současný regulační rámec brání inovacím digitálních aktiv v dosažení plného potenciálu, řekl před hlasováním ve Sněmovně reprezentant Patrick McHenry a dodává:

SEC a CFTC v současné době bojují o kontrolu nad těmito třídami aktiv.

V tiskové zprávě Bílý dům uvedl, že nepodporuje HR 4763, také známý jako FIT21, protože v současnosti „postrádá dostatečnou ochranu spotřebitelů a investorů, kteří se účastní některých transakcí s digitálními aktivy.“

Administrativa je proti schválení HR 4763, které by ovlivnilo regulační strukturu pro digitální aktiva ve Spojených státech.

Zatímco Bílý dům uvádí, že je i přes svou nepodporu připraven spolupracovat s Kongresem na zlepšení legislativy, proti se nepřekvapivě postavil předseda SEC Gary Gensler, který ve zprávě od SEC uvádí:

Právě díky zákonům o cenných papírech můžeme dosáhnout úplného, spravedlivého a pravdivého zveřejnění informací, které investorům poskytne informace potřebné k investičním rozhodnutím a umožní regulačním orgánům chránit se před podvody, jichž jsme svědky v oblasti kryptoměn.

Záznamy o selháních, podvodech a bankrotech v kryptoprůmyslu nejsou proto, že bychom neměli pravidla nebo že by pravidla byla nejasná. Je to proto, že mnoho hráčů v kryptoprůmyslu nehraje podle pravidel. Měli bychom učinit politickou volbu na ochranu investující veřejnosti před usnadňováním obchodních modelů nevyhovujících firem.

V případě schválení by FIT21 mohl prakticky ukončit Genslerovy výpady proti kryptosektoru, protože by dal Komisi pro komoditní futures a obchodování s nimi (CFTC) pravomoc regulovat digitální aktiva jako komodity, pokud je blockchain, na kterém běží, dostatečně decentralizovaný.

Díky tomu by se namísto trapného slovíčkaření nad tématem, zda je nějaká kryptoměna cenný papír či nikoli, debata o regulaci kryptoměn ovlivňující investiční portfolia mnoha milionů lidí nejen v USA, ale po celém světě, stočila na poněkud smysluplnější otázku decentralizace.

Zákon nyní zamíří do Senátu, kde bude čelit senátorce Elizabeth Warrenové a hrstce dalších odpůrců kryptoměn na smrt tvořících tvrdé jádro zarytých anti-krypto členů Demokratické strany USA. Finální přijetí tak zdaleka není jisté, ačkoli 16. května Senát schválil rezoluci vyzývající ke zrušení pravidla omezujícího banky a kryptofirmy v podnikání.

Legislativa týkající se kryptoměn v Kongresu a potenciální rozhodnutí SEC o spotovém ethereovém ETF přichází v době, kdy Spojené státy čekají prezidentské volby, a stávají se volebním tématem.

Další:

Šťastný Bitcoin Pizza Day! Přesně před 14 lety Laszlo poprvé zaplatil bitcoinem a koupil 2 pizzy za 10 000 BTC

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *