Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Demokraté prudce mění postoj strany ke kryptoměnám, aby se vyhnuli volební katastrofě, říká Mike Novogratz

Generální ředitel krypto investiční společnosti Galaxy Digital Mike Novogratz říká, že Demokraté mění svůj postoj k kryptoměnám, protože se blíží prezidentské volby v USA.

Americká Demokratická strana by podle Novogratze mohla pod tlakem veřejného mínění před prezidentskými volbami náhle přehodnotit svůj kryptonepřátelský tón.

V novém rozhovoru pro Squawk Box na CNBC Mike Novogratz uvedl, že Bidenova administrativa naslouchá trhům a mění své stanovisko ke kryptoměnám:

Ale za předpokladu, víte, že trh má pravdu, a trh je obvykle docela chytrý, je to, jako by někdo v Bidenově Bílém domě vydal povel a řekl, lidi, už nemůžeme být strana proti kryptu.

Myslím, že to je seismický posun. Pokud se tyto věci skutečně stanou, ceny budou mnohem vyšší.

Miliardář byl požádán, aby svůj názor rozvedl a řekl, co ho k němu vede. Následně Novogratz uvedl:

Cítím široký posun mezi demokraty, kteří nechtějí, aby se kryptoměny staly velkým volebním tématem. Krypto super PAC (Political Action Committees) získaly přes 150 milionů dolarů a zaměřily se na Sherroda Browna a Jona Testera, což jsou volby, které jsou pro demokraty ve swingových státech velmi důležité, na zranitelná místa v Senátu.

Aby se kryptoměnovému odvětví dařilo, nemělo by to být odvětví Republikánů, ale obou hlavních amerických stran, naznačil investor s tím, že podle něj k tomu dochází právě teď.

Novogratz dále říká, že to byla Elizabeth Warrenová a malá skupina lidí, kteří v nepřátelském postoji vůči kryptoměnám drželi demokraty jako rukojmí a „už to začalo být pitomé.”

Posledním příznakem změny by pak mohl být Chuck Schumer, který od roku 2021 vede v Senátu demokratickou většinu a který, jak uvedl Novogratz, hlasoval proti Warrenové a přispěl k jejímu nedávnému přehlasování.

Připomeňme, že prezident Joe Biden z Demokratické strany se ve své funkci zasadil o rozvoj CBDC v USA a vydal několik ostře nepřátelských stanovisek ke kryptoměnám. Ke změnám, kterými popudil kryptosvět, pak patří navrhovaná 30 % spotřební daň namířená na těžaře či 40% zdanění kapitálových zisků.

Kromě toho Biden jmenoval Genslera do funkce šéfa SEC. Toho již také patřičně využil Trump, který nedávno uvedl, že nemá problém s kryptem a naklonil si tak příznivce Bitcoinu a dalších kryptoměn. Miliardář Mark Cuban k tomu nedávno uvedl:

Pokud Joe Biden prohraje, je velká šance, že budete moci poděkovat Garymu Genslerovi a SEC. Kryptoměny jsou mezi mladými a nezávislými voliči velmi rozšířené.

Nyní pro nás bude zajímavé sledovat vývoj některých návrhů pozitivně vnímaných kryptoregulací v USA či to, zda Biden, jak slíbil, vetuje zákon HJ Res 109, schválený již americkou Sněmovnou i Senátem, který anuluje kontroverzní pokyny SEC, které podle lidí z oboru znemožnily bankám poskytovat zákazníkům služby s úschovou kryptoaktiv.

Další:

Cena kryptoměny Ethereum (ETH) dnes prudce roste o 22 %! Analytici Bloombergu zvýšili šance na schválení ETF

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *