Sobota, 15 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena kryptoměny Ethereum (ETH) dnes prudce roste o 22 %! Analytici Bloombergu zvýšili šance na schválení ETF

Cena Etherea (ETH) dnes prudce stoupá poté, co dva ETF analytici agentury Bloomberg dramaticky změnili své hodnocení pravděpodobnosti schválení spotových ETF na Ethereum americkou Komisí pro cenné papíry na 75 %.

Naděje na schválení ethereových fondů obchodovaných na burze v USA začaly mírně růst již minulý týden, po uveřejnění výzkumu Coinbase, který uvedl, že trh podhodnocuje šance na jejich přijetí.

Zpráva uvádí:

I když panuje nejistota ohledně včasného schválení vzhledem k zjevnému mlčení SEC vůči emitentům, domníváme se, že existence amerického spotového ETH ETF zůstává otázkou času. Ve skutečnosti primární zdůvodnění použité pro schválení spotových BTC ETF platí stejně pro spotové ETH ETF. To znamená, že korelace mezi futures produktem CME a spotovými směnnými kurzy je dostatečně vysoká, takže „lze rozumně očekávat, že dohled CME odhalí… nesprávné chování [na spotovém trhu].”

[…] Domníváme se, že v tomto rozhodnutí existuje prostor pro překvapení. Polymarket má kurz na schválení z 31. května 2024 na 16 % a Greyscale Ethereum Trust (ETHE) se obchoduje s 24% slevou vůči čisté hodnotě aktiv (NAV). Věříme, že šance na schválení jsou spíše 30 až 40%.

Dnešní růst Etherea o více než 22 % na současných 3 773 USD většina pozorovatelů připisuje až změně názoru ETF analytiků z agentury Bloomberg Erica Balchunase a Jamese Seyffarta.

Podle obou analytiků došlo k tomu, že Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC) žádá žadatele, aby urychlili své 19b-4 podání. To přimělo dvojici zvýšit své šance na schválení fondů z 25 % na 75 % .

S odvoláním na zjevnou změnu tónu ze strany SEC Balchunas uvedl:

James Seyffart a já zvyšujeme naše šance na schválení spotového Ether ETF na 75 % (nárůst z 25 %), když jsme dnes odpoledne slyšeli zvěsti, že SEC by mohla v této (stále politické otázce) udělat obrat o 180 stupňů…

James Seyffart vysvětlil, že schválené 19b-4 musí být doprovázeny podepsanými registračními prohlášeními S-1, aby mohly být spotové ethereové ETF uvedeny na burze. Nicméně přijetí prvních zmiňovaných žádostí by znamenalo jasný krok k finálnímu schválení.

Další:

Solana (SOL) vévodí žebříčku nejrychlejších blockchainů! „Je 46krát rychlejší než Ethereum,” uvádí výzkum CoinGecko

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *