Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

Genesis Global se vypořádá s New York AG za 2 000 000 000 USD v největším krypto vypořádání v historii státu

Úřad generálního prokurátora státu New York (AG) zprostředkoval vyrovnání ve výši 2 miliard dolarů se společností Genesis Global. Účelem je odškodnění obětí programu úročení kryptoměn Gemini Earn.

Letitia James, generální prokurátorka New Yorku, zažalovala v říjnu 2023 kryptoburzu Gemini, úvěrovou společnost Genesis a investičního giganta Digital Currency Group (DCG) s tímto odůvodněním:

Tvrdě pracující Newyorčané a investoři po celé zemi přišli o více než miliardu dolarů, protože byli krmeni nehoráznými lžemi, že jejich peníze budou v bezpečí a porostou, pokud je investují do Gemini Earn. Místo toho Gemini skrývala rizika investování s Genesis a Genesis lhala veřejnosti o svých ztrátách.

Tento podvod je dalším příkladem toho, jak špatní aktéři způsobují škody v celém nedostatečně regulovaném odvětví kryptoměn. Moje kancelář bude pokračovat v našem úsilí zastavit klamavé kryptoměnové společnosti a prosazovat přísnější regulace na ochranu všech investorů.

Začátkem roku došlo ke zvýšení částky na více než 3 miliardy v důsledku toho, že se přihlásilo více investorů. Jak Kryptohodler inform oval

, americký konkurzní soud v pátek schválil plán zkrachovalé Genesis Global na vrácení asi 3 miliard dolarů svým věřitelům.

Generální prokurátorka státu New York pak dnes oznámila urovnání s Genesis Global ve výši 2 miliard dolarů. Nejde přitom o žádnou pokutu ve stylu SEC, která by pouze odčerpala prostředky určené věřitelům. Místo toho vznikne tzv. fond obětí:

Pokud investoři utrpí ztráty v důsledku podvodů a manipulací, zaslouží si odškodnění. Toto historické urovnání je významným krokem k tomu, aby se oběti, které investovaly do společnosti Genesis, dočkaly alespoň zdání spravedlnosti. Opět vidíme reálné důsledky a škodlivé ztráty, ke kterým může dojít kvůli nedostatečnému dohledu a regulaci v odvětví kryptoměn.

Newyorští investoři si zaslouží klid, který plyne z řádně regulovaného trhu, a to je něco, o co se můj úřad bude vždy snažit, dodala prokurátorka.

Úřad, zdá se, pomíjí fakt, že program úročení (EARN) kryptoburzy Gemini byl nabízen investorům po celém světě a nejen Newyorčanům. Pokud jste v něm měli kryptoměny, budeme rádi, když nám v komentářích dáte vědět, zda se vám podařilo získat své peníze nebo jejich část zpět.

Další:

Bitcoin (BTC) zrcadlí parabolickou rally, která vedla k více než 1200% ziskům v roce 2017, říká analytik TechDev

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *