Pondělí, 15 červenceVítejte na českém hodlerském webu!

S rostoucí cenou Bitcoinu hrozí likvidace shortů v hodnotě 1,4 miliardy dolarů, pokud BTC překoná 74,3 tisíc USD

Bitcoin dnes po nejméně 14% růstu za 7 dní překonal 70 tisíc dolarů a přiblížil se tak svému ATH. Na obzoru se nyní začaly rýsovat možné masivní likvidace pákových pozic sázejících na pokles ceny hlavní kryptoměny.

Podle stránky Btcath je 73 738 USD aktuálně nejvyšší cena, za jakou se Bitcoin kdy obchodoval. Své poslední historické maximum (ATH) bitcoin zaznamenal 14. března 2024.

Po dvou měsících se cena BTC přiblížila ke svému ATH na pouhých pár procent poté, co trh v době kolem halvingu prošel korekcí v hodnotě cca 24 %.

Pokud bude kryptoměna pokračovat ve svém současném býčím nastavení a vykáže nové ATH nad 74 300 USD, spustí to likvidaci téměř 1,45 miliardy USD ve short pozicích.

Shortaři uzavírají pozice, v rámci kterých si půjčí BTC, který ihned prodají a následně se pokusí koupit za nižší cenu, splatit půjčku a profitovat z cenového rozdílu. Pokud sázka nevyjde, trader je nucen vystoupit z pozice na vyšší ceně, což vede ke ztrátě a ve větším měřítku působí také na další růst ceny shortovaného aktiva.

Zatímco v době přípravy článku se největší aktivum na kryptomarketu podle tržní kapitalizace obchoduje lehce nad 70 tisíci USD, během pondělí se jeho cena krátce podívala až na cca 72 tisíc dolarů.

Za posledních 24 hodin již došlo k likvidaci téměř 328 milionů USD v pozicích s pákovým efektem. Z toho tvořily menší část v hodnotě 64 milionů USD long pozice, zatímco zbylých 264 milionů USD připadá na zlikvidované shorty.

Zajímavostí je, že se Bitcoinu dnes podařilo vykázat nová historická maxima oproti některým státním měnám, včetně Japonska, Singapuru a Argentiny.

Zavření týdenní svíčky nad ~71500 USD by pravděpodobně odstartovalo proražení z pásma reakumulace. Historie však naznačuje, že Bitcoin by měl uvnitř tohoto Re-Accumulation Range konsolidovat ještě několik týdnů, uvedl ohledně aktuální situace na trhu analytik Rekt Capital.

Další:

Microsoftu hrozí v EU mnohamiliardová pokuta za Bing AI, pokud společnost neposkytne požadované informace

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *