Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Microsoftu hrozí v EU mnohamiliardová pokuta za Bing AI, pokud společnost neposkytne požadované informace

Společnost Microsoft musí do 27. května zareagovat na výzvu Evropské unie týkající se umělé inteligence vyhledávače Bing. V opačném případě Microsoftu hrozí vysoká pokuta.

Microsoft by mohl dostat pokutu až do výše 1 % svých ročních příjmů v Evropské unii, pokud neodpoví na žádost o informace do 27. května. Plyne to z požadavku na základě zákona EU o digitálních službách týkajícího se vyhledávače Bing společnosti a souvisejících služeb generativní umělé inteligence (AI).

Evropská komise k romu uvedla:

Ukládáme společnosti Microsoft, aby podle zákona o digitálních službách poskytla informace o rizicích generativní umělé inteligence v systému Bing.

Bing může představovat rizika spojená s generativní umělou inteligencí, jako jsou tzv. halucinace, deepfakes, a také automatická manipulace se službami, která může voliče uvést v omyl.

Podle příspěvku komise z pátku byla 14. května odeslána původní žádost „ohledně konkrétních rizik vyplývajících z generativních funkcí umělé inteligence Bing, zejména ‚Copilot in Bing‘ a ‚Image Creator by Designer.‘”

Toto varování přichází s upozorněním, že Komise může uložit pokuty až do výše 1 % celkových ročních příjmů poskytovatele AI a pravidelné sankce až do výše 5 % průměrného denního příjmu poskytovatele, pokud nebude požadavek EU splněn do termínu.

Tržby Microsoftu za rok 2023 činily 211 miliard dolarů, což znamená, že případná pokuta by mohla přesáhnout 2 miliardy USD, tedy 45,5 miliardy korun.

V tuto chvíli je hrozba pouze sdělením možných potenciálních důsledků, pokud by společnost ignorovala žádost o informace týkající se rizik její AI. Microsoft nebyl shledán vinným z porušení jakýchkoli zákonů EU týkajících se výzvy.

Další:

Vývojář protokolu Cypher se přiznal, že ukradl uživatelské prostředky za 300 tisíc dolarů, protože propadl hazardu

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *