Pátek, 14 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Solana (SOL) vévodí žebříčku nejrychlejších blockchainů! „Je 46krát rychlejší než Ethereum,” uvádí výzkum CoinGecko

Je známo, že kryptoměna Solana nemůže soupeřit s Bitcoinem či Ethereem v decentralizaci. Co se týče rychlosti však podle zprávy Coingecko nemá konkurenci.

Pátá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace Solana (SOL) se posouvá na vrchol seznamu nejrychlejších velkých blockchainů na trhu. V nové publikaci CoinGecko uvádí, že Solana přesto dosáhla pouze 1,6 % své teoretické maximální propustnosti.

Oproti svému největšímu rivalovi, druhému největšímu digitálnímu aktivu podle tržní kapitalizace, platformě chytrých smluv Ethereum, je hned 46krát rychlejší.

Coingecko uvádí:

Solana se ukázala jako nejrychlejší mezi velkými blockchainy, přičemž její skutečné denní průměrné transakce za sekundu (TPS) dosáhly 6. dubna tohoto roku rekordního maxima 1 504 uprostřed memecoinové mánie.

Díky tomu je Solana 46krát rychlejší než Ethereum a více než pětkrát rychlejší než Polygon, který má nejvyšší TPS mezi řešeními pro škálování Etherea.

Navzdory hodnocení jako nejrychlejší blockchain Solana stále dosáhla pouze 1,6 % své teoretické maximální rychlosti 65 000 TPS.

Největší propustnost Etherea byla pouze 22,70 TPS. Data také ukazují, že Ethereum a jeho top 10 řešení pro škálování pomocí 2. vrstvy dohromady dosáhly pouze 500 TPS.

Celkem Ethereum a jeho deset největších škálovacích řešení zaznamenalo celkovou skutečnou TPS 500, čímž se jejich kombinovaná rychlost zpracování umístila před BSC (Binance Smart Chain), ale stále jsou pomalejší než Solana a Sui.

Solana za poslední rok prudce rostla a posunula se o několik příček v žebříčku top kryptoměn podle kapitalizace. Aktuálně se obchoduje za 180,7 dolarů, což je bezmála desetinásobek oproti ceně 19,6 USD před rokem.

Další:

Spojené království zavírá kryptofirmu „důvěřuj mi bro,“ která svým poškozeným klientům dávala hrozné rady

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *