Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Spojené království zavírá kryptofirmu „důvěřuj mi bro,“ která svým poškozeným klientům dávala hrozné rady

Úřady Spojeného království oficiálně uzavřely kryptoakademii s tím, že zakladatel ji použil k „bezohlednému přesvědčování“ lidí, aby se podíleli na ztrátových investičních schématech.

Amey Finance Academy měla poskytovat rady lidem, kteří investovali do různých schémat a nelegitimních kryptoměn, přičemž podle britské vládní agentury The Insolvency Service někteří zákazníci přišli o celé své investice.

Ztráty investorů měly být zapřičiněny na základě zavádějících slibů člověka jménem Desmond Amey – jediného ředitele a akcionáře firmy Amey. Ten byl obviněn z povzbuzování lidí, aby se účastnili ztrátových investic.

Ve zprávách v aplikaci WhatsApp, které si přečetli vyšetřovatelé, Amey údajně jednomu zákazníkovi napsal, že doporučená investice je „100 jistota“ a dodal:

Věř mi brácho.

Jinému zákazníkovi měli slíbit, že jeho investice neklesne pod 90 %, ale ve skutečnosti nakonec přišel o všechno. Mark George, hlavní vyšetřovatel insolvenční agentury, k tomu uvedl:

Desmond Amey použil Amey Finance Academy, aby bezohledně přesvědčil jednotlivce, aby investovali do kryptoměnových schémat, a uvedl je v omyl o rizicích takového jednání.

Jedním z kryptoměnových schémat propagovaných firmou byl HyperFund – později známý jako HyperVerse. Údajně šlo o Ponzi schéma. Dva z hlavních operátorů stojících za HyperVerse byli později obviněni americkým regulátorem cenných papírů, který tvrdí, že firma provozovala podvodný program v hodnotě 1,7 miliardy dolarů .

Mezi říjnem 2019 a březnem 2022 prošlo bankovním účtem Amey Finance Academy asi 143 milionů korun (5 milionů britských liber). Nedostatky v účetních záznamech však údajně vedly k tomu, že insolvenční služba zatím nemohla odhalit skutečný vztah mezi Amey Finance Academy a HyperVerse či jinými schématy.

Britskými úřady uzavřená firma Amey byla zahájena v prosinci 2018 a tvrdila, že je „zavedená a úspěšná nezávislá poradenská společnost poskytující nepřeberné množství finančních služeb.“

Podobné případy poukazují na rizika kryptomarketu a upozorňují na skutečnost, že se nevyplácí hledat zkratky a zdánlivě snádné a rychlé cesty a rady k dosažení pohádkových výnosů. Regulátoři, včetně SEC, by měli investorům po celém světě zodpovědět důležitou otázku, zda jejich role spočívá v postihu legitimních kryptofirem, jako jsou největší kryptoburzy na trhu, nebo jsou zodpovědní za postih podvodů a případů záměrného klamání investorů.

Další:

Ekonom Henrik Zeberg odhaluje svůj výhled pro akcie a kryptoměny na nadcházející měsíce: Recese ještě letos

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *