Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Akcie GameStop střemhlavě letí vzhůru a překonávají celkové roční výnosy Bitcinu za pouhé dva dny růstu

Společnost GameStop právě vygenerovala růst, za který by se nemusel stydět ani ten nejbláznivější memecoinový hype. Podle cyklu 2021 by se zisky z GameStopu mohly přelít do altcoinů, což by katalyzovalo začátek altcoinové sezóny 2024. Zopakuje se historie?

Po krátkém ale brtálním růstu se celkové roční výnosy akcií GameStop vyhouply na více než 154 %, podle dat TradingView. Ve srovnání s tím bledne roční růst Bitcoinu přesahující 129 %.

Cena akcií společnosti GameStop začala růst 13. května poté, co se Keith Gill – člověk, kterému se obecně připisuje, že odstartoval short squeeze na GameStopu koncem roku 2020 a 2021 – nečekaně vrátil na sociální sítě po téměř tříleté pauze.

Tomu odpo vídá skutečnost, že se většina těchto zisků odehrála během pouhých dvou dní poté, co Keith Gill zažehl nově nalezenou naději v altcoinech – vzhledem k tomu, že během cyklu 2021 nastala altcoinová rally bezprostředně po pumpě na GameStopu.

Co se týče ságy GameStop, proběhla během pandemie COVID-19, kdy maloobchodníci přemohli hedgeové fondy, které hromadně shortovaly vybrané akcie. Šílenství mělo za následek měsíční nárůst ceny akcií GameStop o více než 1 000 % a značné ztráty na straně shortujících gigantů.

Modrá vlevo je pumpa GME a vrchol v roce 2021. Modrá vpravo je to, co se stalo s altcoiny po této události. Peníze tečou, vždy, uvedl analytik CryptoAmsterdam.

Následující graf poukazuje na podobnost současné situace se zmíněným obdobím.

 

Současné tržní prostředí se nicméně od roku 2021 výrazně liší.

Další:

Tether ostře odmítl „pokrytecké” komentáře generálního ředitele Ripple ohledně svých regulačních problémů v USA

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *