Úterý, 21 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojář Tornado Cash Alexey Pertsev byl odsouzen nizozemským soudem k pěti letům a čtyřem měsícům vězení

Nizozemský soud odsuzuje vývojáře za tvorbu kryptomixéru Tornado Cash postaveného na Ethereu. Alexey Pertsev má jít na více než 5 let za mříže.

Vývojář Tornado Cash Alexey Pertsev byl podle nové tiskové zprávy nizozemského soudu odsouzen k 64 měsícům vězení za praní miliard dolarů.

Nizozemský okresní soud Oost-Brabant v úterý vynesl rozsudek a poslal vývojáře na 5 let a 4 měsíce do vězení. Podle rozudku měl podíl na vytváření systému pro míchání mincí založeného na Ethereu (ETH), který pomáhá uživatelům zatemňovat jejich digitální aktiva:

Tornado Cash neklade žádné překážky lidem s majetkem pocházejícím z trestné činnosti, kteří jej chtějí vyprat. Proto soud považuje obžalovaného za vinného z praní špinavých peněz.

Pertsev byl zatčen v Nizozemsku za obvinění z praní špinavých peněz v srpnu 2022 poté, co americké ministerstvo financí zakázalo americkým občanům používat oblíbený kyptomixér z důvodu, že představuje riziko pro národní bezpečnost.

Podle tamních úřadů byla služba pro anonymizaci kryptoměn opakovaně použita severokorejskou skupinou Lazarus k zakrytí své nezákonné činnosti, jako byl hack mostu Axie Infinity za 600 mil. dolarů.

Zatímco Pertsev má strávit téměř 5 a půl roku ve vězení, další dva vývojáři Tornado Cash, Roman Storm a Roman Semenov, čelí obvinění z praní špinavých peněz a porušování sankcí ve Spojených státech. Storm byl propuštěn na kauci ve výši 2 miliony dolarů a čeká na soud, zatímco Semenov ještě nebyl zatčen.

Případ od začátku vzbuzuje kontroverzi a nelibost zastánců svobody, kteří napovažují za správné stíhat někoho za pouhou tvorbu kódu. Za zmínku stojí, že samotné úřady tvrdí, že i přes využití kryptomixéru dokázaly odhalit a vystopovat nezákonné transakce severokorejských hackerů.

Další:

Podle zakladatelů analytické platformy Glassnode je alt-season na spadnutí! Kolik udělají altcoiny tentokrát?

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *