Pondělí, 27 květnaVítejte na českém hodlerském webu!

Vývojář protokolu Cypher se přiznal, že ukradl uživatelské prostředky za 300 tisíc dolarů, protože propadl hazardu

Pseudonymní hlavní přispěvatel do protokolu Cypher ležícího na Solaně známý jako Hoak se přiznal ke zpronevěře kryptoměn v hodnotě 300 tisíc dolarů, tedy zhruba 6 811 000 korun.

Hoak, pseudonymní hlavní přispěvatel do decentralizované burzy Cypher Protocol na blockchainu Solany (SOL), vykradl peněženku, která byla vytvořena za účelem částečné obnovy přístupu k finančním prostředkům uživatelů po exploitu v loňském roce.

Jiný přispěvatel do protokolu Cypher vystupující na X jako @barrett_io sdílel podrobnosti o 36 výběrových transakcích z peněženky pro obnovu patřící protokolu Hoak, kde byly ukradeny protokolové prostředky ETH, RLB, BONK, ORCA a wrappované SOL.

Hoak poté vyměnil tato aktiva za USDT, USDC a SOL a poslal je Binance. Celková škoda v současných cenách odcizených kryptoměn dosahuje přibližně 300 000 dolarů.

Barrett, který se již údajně obrátil na orgány činné v trestním řízení, k tomu uvedl:

Je to pro mě neuvěřitelně smutné. Nikdy jsem si nemyslel, že by bylo možné, aby se jeden z hlavních přispěvatelů, který zůstal po exploitu za účelem pokusit se projekt obnovit, bude tím, kdo vykrade prostředky ze smlouvy o odkupu.

V srpnu 2023 byl DEX napaden hackery, což vedlo ke ztrátě v hodnotě více než 1 milion dolarů. Cypher nicméně zmrazil a získal zpět prostředky za 600 000 dolarů a vytvořil smlouvu o zpětném odkupu pro uživatele

, která jim měla umožnit získat zpět své ztracené prostředky, resp. jejich část.

Hoak měl značnou část financí odcizit a následně ji prohrát v hazardních hrách. Nyní říká, že nečeká odpuštění a naznačil, že je připraven přijmout důsledky svých činů v podobě trestu:

Vím, že pravděpodobně nic, co řeknu nebo udělám, nezlepší věci – možná kromě hnití ve vězení. Abych oslovil slona v místnosti, obvinění jsou pravdivá, vzal jsem peníze a progambloval je. Neutekl jsem s nimi, ani nikdo jiný…

Vývojář dále prozradil, že jeho činy souvisely se zhoršením duševního zdraví za poslední rok. Řekl, že měl ochromující závislost na hazardních hrách a pravděpodobně mnoho dalších psychologických faktorů, které probíhaly příliš dlouho bez kontroly.

Počínání insidera zasadilo decentralizované burze Cypher Protocol ležící na Solaně další významnou ránu, stejně jako důvěře v DeFi protokoly, které postihlo až příliš mnoho hacků, exploitů i podvodů ze strany samotných tvůrců, než aby v současném stavu mohly být obecně považovány za bezpečné.

Další:

Ekonom Henrik Zeberg odhaluje svůj výhled pro akcie a kryptoměny na nadcházející měsíce: Recese ještě letos

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *