Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Cena Bitcoinu by teď musela dosáhnout 93 tisíc dolarů, aby kryptoměna překonala tržní kapitalizaci stříbra

Stříbro v roce 2024 předvedlo působivý comeback oproti Bitcoinu, když po ztrátě své pozice v březnu překonalo největší kryptoměnu jako osmé největší aktivum podle tržní kapitalizace.

Druhý nejcennější kov světa letos oproti Bitcoinu vzrostl o 33,4 %, zatímco samotná tržní kapitalizace stříbra vzrostla o více než 500 miliard dolarů více než kapitalizace Bitcoinu.

Výsledkem je, že tržní kapitalizace stříbra ve výši 1,83 bilionu dolarů je nyní o 500 miliard dolarů vyšší. Kapitalizace hlavní kryptoměny je v současné době na úrovni 1,35 bilionu dolarů.

Podle kapitalizace, která se vypočítá jako množství dostupných jednotek vynásobené cenou, by Bitcoin aktuálně musel vzrůst o necelých 40 % na 93 000 dolarů, aby překonal současnou tržní kapitalizaci stříbra. Stříbro by navíc muselo zůstat na stejné ceně.

Jak ukazuje tabulka od stránky Companiesmarketcap výše, Bitcoin je v současnosti devátým největším světovým aktivem, za zlatem, Microsoftem, Applem, Nvidií, Googlem, Saudi Aramco, Amazonem a stříbrem.

Kromě stříbra, které právě dosáhlo nového víceletého maxima na ceně přes 32 USD, letos rostla také cena zlata. To podle Trading Economics vzrostlo od 13. února o 22,4 % a v současné době má tržní kapitalizaci v hodnotě 16,4 bilionu dolarů.

Další:

Bitcoinový úřad Salvadoru: Místní geotermální systém pomocí sopečné energie vytěžil 474 BTC za tři roky

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *