Úterý, 25 červnaVítejte na českém hodlerském webu!

Investice rizikového kapitálu (VC) do kryptofirem dosáhly 2,4 miliardy USD po sedmi špatných čtvrtletích v řadě

Po lednovém schválení ETF se zdá, že se rizikoví investoři po delší pauze v prvním čtvrtletí tohoto roku vrátlili do kryptosektoru.

Agentura Reuters s odkazem na údaje poskytovatele informací o transakcích soukromého kapitálu a rizikového kapitálu PitchBook uvedla, že venture investice do krypto společností mezičtvrtletně vzrostly o 41 % a dosáhly hodnoty 2,4 miliardy dolarů v prvních třech měsících roku 2024.

Oživení zájmu investorů do rozvoje kryptosektoru může souviset s rostoucí cenou Bitcoinu od začátku roku a schválením spotových bitcoinových ETF v USA.

Rizikoví investoři však nadále zůstávají relativně opatrní, což může souviset s regulační nejistotou v USA a hrozícím útokem SEC na projekty. Investice v prvním čtvrtletí jsou pouhým zlomkem 11,1 miliardy dolarů, které VC napumpovaly do krypto společností v prvním čtvrtletí roku 2022.

Od té doby rizikové investice do kryptosektoru klesaly v rámci hned 7 po sobě jdoucích čtvrtletí v řadě.

Vrchol zájmu investorů o rozvoj inovací v oblasti digitálních aktiv a související infrastruktury přibližně koreluje s předešlým historickým maximem BTC na hodnotě cca 69 tisíc dolarů z listopadu 2021.

To bylo měsíce před kolapsem Terra (LUNA) a pádem dnes již neexistující kryptoburzy FTX. Po žalobě americké SEC na Coinbase, Binance a další z největších hráčů v oboru se navíc někteří známí investoři nechali slyšet, že by za současných okolností vzhledem k nepřátelskému regulačnímu prostředí investici do kryptofirem nerealizovali.

Nicméně podle hlavního analytika PitchBook Roberta Le může trend návratu VC kapitálu do kryptosektoru pokračovat:

Kryptoprůmysl je stále v rané fázi a je zde velký prostor pro růst a inovace. Očekáváme, že pokud nedojde k žádnému významnému poklesu trhu, objem a tempo investic se bude v průběhu roku dále zvyšovat.

Další:

Cena Bitcoinu by teď musela dosáhnout 93 tisíc dolarů, aby kryptoměna překonala tržní kapitalizaci stříbra

Donate

Máte rádi hodlerský web a rádi byste nás podpořili? Navštivte sekci pro přispěvatele a pošlete nám spropitné v BTC.

VÍCE ZDE

Disclaimer

Kryptoměny jsou spojeny s rizikem finanční ztráty. Vstupem na stránky Kryptohodler.cz souhlasíte s podmínkami!

VÍCE ZDE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *